YOLLARIN HALİNİ GÖRÜN ARTIK: Bozuk yollara böyle dikkat çektiler! - Eskişehir Haberler

YOLLARIN HALİNİ GÖRÜN ARTIK: Bozuk yollara böyle dikkat çektiler!

Anasayfa / Güncel

Eskişehir’de yollar malum. Birçok yerde çukurlar, delikler, yarıklar var… Neredeyse 100 metre boyunca düz bir yolda ilerleyemezsiniz. Konuyla ilgili defalarca yazmışımdır. Kaldırımlarda da benzer durumlar var. Yolların bu durumuyla ilgili sürekli şikayetler olur, vatandaş ya da muhtar çıkar açıklama yapar. Bu tepkiler sonrası bazı yollar düzeltilir bazıları da öylece kalır.

Bir dönem internet hattı, bir dönem elektrik direkleri, bir döneme ESKİ’nin kanalizasyon kazıları, bir dönem tramvay çalışmaları derken yollar yol olmaktan çıktı. İşin kötü tarafı asfaltlanan tertemiz yol, nasıl oluyorsa bir yıl geçmeden çeşitli kazılarla delik deşik ediliyor. Böyle olmaması gerekir. Daha önce de söyledim. Kurumların koordineli bir şekilde çalışması gerekir. Aksi halde yapılan için şu anda olduğu gibi kimseye hayrı olmuyor.

Eskişehir’de öyle noktalar da var ki buralar yıllardır aynı… Değişmez… Bunlardan biri de EMKO sanayi sitesi içindeki yollar. Eskisehirgundem.com’da yer alan bir haberi sizlere aktararak konuyu anlatmaya çalışacağım. Haberde, bozuk yollara dikkat çekmek isteyen esnafın bulduğu ilginç farkındalık yöntemine değinilmiş. Esnaf gördüğü çukurlara çeşitli fidanlar dikmiş. Yol ortasında fidanlar görüyorsunuz. Haberde şöyle deniyor:

“Eskişehir’deki üst yapı sorunlarından ticaret alanları da nasibini alıyor. EMKO sanayi sitesi içindeki yolların bakımsızlığına tepki gösteren vatandaşlar alışılmışın dışında bir eylem yaptılar. Yollar içindeki çukurlara fidan ekerek sosyal medya üzerinde bunu paylaşan vatandaşlar “Odunpazarı Belediyesi EMKO’nun yollarına bakmayınca arkadaşlar fidan dikerek geliştiriyor” ifadesini kullandılar.

Kent merkezindeki bozuk yolların sıkıntıları çözmek konusunda yeterli çözüm üretemeyen sorumlu kurumlar, sanayi sitelerine de bu konuda hizmet götüremiyorlar.

Özellikle, EMKO, Teksan, Tornacılar sitesinde üst yapı sorunları ciddi boyutlarda. Bir de bu alandan Sultandereye yapılan tramvay inşaatı nedeniyle alternatif olarak vatandaşların yönlendirdiği yollar da sürücülerin tepkisini çekiyor.
Küçük Sanayi Sitesinde dönüşüm yapılacağı bahanesi ile ciddi bir onarım yapılmazken, bu alanlarda çalışmaların yapılmıyor olması bölgeyi kullanan vatandaşların tepkisini çekiyor.”

Esnaf konuya dikkat çekmek için gerçekten de ilginç bir yöntem bulmuş. Kentteki yollarda sıkça karşılaştığımız o çukurlar, artık birçok noktada öylece bakıp geçebileceğimiz noktalar olmaktan çıktı. Sürücüler kadar yayaları da etkiler oldu. Trafik akışını da olumsuz etkiler bir hal aldı.

Ne diyelim.
Esnafın bu farkındalık yaratma girişimi meyvesini verir de şehrin yolları düzelir…

Mehmet Önel
2eylul.com.tr

2.765 okunma

Yorum Yap

18 Ağustos 2019 Pazar

Herkes bunu merak ediyor

17 Ağustos 2019 Cumartesi

Bölgemizde Kuvvetli Yağış Bekleniyor!

14 Ağustos 2019 Çarşamba

BİR KÜLÇE ALTIN, BİR DAMLA SÖZ…

14 Ağustos 2019 Çarşamba

Eskişehir’de Orman Yangını

8 Ağustos 2019 Perşembe

BAYRAM TEPEBAŞI’NDA

8 Ağustos 2019 Perşembe

20 Yıllık Su Sorunu Sonunda Çözüldü

3 Ağustos 2019 Cumartesi

ZABITADAN DİLENCİLERE SIKI DENETİM

3 Ağustos 2019 Cumartesi

BEN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM...

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

1 Nisan 2019 Pazartesi

METRİSTEPE - BU VATAN KİMİN?

22 Şubat 2019 Cuma

TÜKETİRKEN TÜKENENLER...

20 Şubat 2019 Çarşamba

FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU...

17 Eylül 2018 Pazartesi

BAKKAL DEFTERİ…

31 Ağustos 2018 Cuma

17 DEĞİL 36 TÜRK DEVLETİ VAR…

online ziyaretçi: 339
 
yukarı