Sivil toplum ufukları açacak - Eskişehir Haberler

Sivil toplum ufukları açacak

Anasayfa / Politika

Sivil Toplum Kuruluşları Eskişehir Buluşması AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Eskişehir Milletvekilleri, İl Başkanı Zihni Çalışkan ve STK temsilcilerinin katımlarıyla gerçekleşti.

Türkiye gündeminin hızlı bir şekilde değiştiğini belirten Kurtulmuş: "Hep beraber ortak hedeflere yöneleceğiz. Büyük, güçlü Türkiye istikametinde yürüme kararlılığında olacağız. Sivil toplum, siyasetin gerçekleştiremediği işleri gerçekleştirip ufuk açacak, ön açacak bir kabiliyette olacak" dedi.

Kurtulmuş, Türkiye'nin geldiği noktada ayakları üzerinde durup kendisine muhteşem bir gelecek kurabilme kabiliyetine ve potansiyeline ulaşmış bir ülke olduğunu vurgulayarak sözlerine şöyle devam etti:

"Dünyada bölgesel ve küresel anlamda gerçekten güçlü ülkelerden biri olacağız. Tabiri caizse, cehennem çukuruna gömülmüş Ortadoğu coğrafyasındaki cehennem ateşine düşmeden, Ortadoğu'daki halkların da düşmesini bir şekilde engelleyerek bu coğrafyanın en güçlü ülkesi, dünya siyaset dengelerinin en kuvvetli parlak ülkelerinden biri olacağız. Türkiye'nin hedeflerine yürürken sadece bir kesimin çalışmasının yetmiyor. Özellikle siyaset ile üniversitelerin, siyaset ile sivil toplumun, siyaset ile araştırma merkezlerinin, siyaset ile medyanın, siyaset ile toplumun diğer kesimlerinin ilişkisinin çok önemli olduğunu ifade etmek isterim. Hep beraber ortak hedeflere yöneleceğiz. Büyük, güçlü Türkiye istikametinde yürüme kararlılığında olacağız. Sivil toplum, siyasetin gerçekleştiremediği işleri gerçekleştirip ufuk açacak, ön açacak bir kabiliyette olacak."

Toplantı, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileriyle karşılıklı fikir alışverişinde bulunulmasının ardından sona erdi.

1.488 okunma

Yorum Yap

12 Ocak 2019 Cumartesi

AK PARTİ’NİN ADAYLARI BELLİ OLDU

12 Ocak 2019 Cumartesi

YENİLEN ODUNPAZARI

31 Aralık 2018 Pazartesi

ÖZELEŞTİRİ GİBİ BÜLTEN

26 Aralık 2018 Çarşamba

VATAN PARTİSİ: HDP DERHAL KAPATILMALIDIR

26 Aralık 2018 Çarşamba

BAŞKAN ÇALIŞKAN SANAYİİ’DE

26 Aralık 2018 Çarşamba

Tarih belli oldu! AK Parti sahaya iniyor

14 Mayıs 2018 Pazartesi

GEÇİM Mİ YOKSA SEÇİM Mİ

online ziyaretçi: 1182
 
yukarı