Sivil toplum ufukları açacak - Eskişehir Haberler

Sivil toplum ufukları açacak

Anasayfa / Politika

Sivil Toplum Kuruluşları Eskişehir Buluşması AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Eskişehir Milletvekilleri, İl Başkanı Zihni Çalışkan ve STK temsilcilerinin katımlarıyla gerçekleşti.

Türkiye gündeminin hızlı bir şekilde değiştiğini belirten Kurtulmuş: "Hep beraber ortak hedeflere yöneleceğiz. Büyük, güçlü Türkiye istikametinde yürüme kararlılığında olacağız. Sivil toplum, siyasetin gerçekleştiremediği işleri gerçekleştirip ufuk açacak, ön açacak bir kabiliyette olacak" dedi.

Kurtulmuş, Türkiye'nin geldiği noktada ayakları üzerinde durup kendisine muhteşem bir gelecek kurabilme kabiliyetine ve potansiyeline ulaşmış bir ülke olduğunu vurgulayarak sözlerine şöyle devam etti:

"Dünyada bölgesel ve küresel anlamda gerçekten güçlü ülkelerden biri olacağız. Tabiri caizse, cehennem çukuruna gömülmüş Ortadoğu coğrafyasındaki cehennem ateşine düşmeden, Ortadoğu'daki halkların da düşmesini bir şekilde engelleyerek bu coğrafyanın en güçlü ülkesi, dünya siyaset dengelerinin en kuvvetli parlak ülkelerinden biri olacağız. Türkiye'nin hedeflerine yürürken sadece bir kesimin çalışmasının yetmiyor. Özellikle siyaset ile üniversitelerin, siyaset ile sivil toplumun, siyaset ile araştırma merkezlerinin, siyaset ile medyanın, siyaset ile toplumun diğer kesimlerinin ilişkisinin çok önemli olduğunu ifade etmek isterim. Hep beraber ortak hedeflere yöneleceğiz. Büyük, güçlü Türkiye istikametinde yürüme kararlılığında olacağız. Sivil toplum, siyasetin gerçekleştiremediği işleri gerçekleştirip ufuk açacak, ön açacak bir kabiliyette olacak."

Toplantı, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileriyle karşılıklı fikir alışverişinde bulunulmasının ardından sona erdi.

1.560 okunma

Yorum Yap

20 Nisan 2019 Cumartesi

Karacan, MÜSİAD’ı Kabul Etti

20 Nisan 2019 Cumartesi

AK Parti’de on isim topun ağzında

18 Nisan 2019 Perşembe

Bozbal:"Kendimizi sorgulayalım."

11 Nisan 2019 Perşembe

Ak Parti’den seçim raporu!

2 Nisan 2019 Salı

HDP’den CHP’ye Peşin Ayar

1 Nisan 2019 Pazartesi

Ak Partiden İlk Açıklama

online ziyaretçi: 210
 
yukarı