ESKİŞEHİR’DE ÇEMBERİ GENİŞLETECEĞİZ - Eskişehir Haberler

ESKİŞEHİR’DE ÇEMBERİ GENİŞLETECEĞİZ

Anasayfa / Politika

AK Parti’nin yeni il yönetimi ile basının karşısına çıkan İl Başkanı Zihni Çalışkan, “Biz bu şehirde yaşayan, bu şehre ilişkin siyasi anlamda 15,16 yıldır kafa yoran kişiler olarak, bu şehre ilişkin daha iyisinin yapılabileceğine inanıyoruz. Gündemi takip eden değil, gündem oluşturan bir yapıyla bizleri izlemeye devam edeceksiniz. Eskişehir’de yeni yönetimi özellikle çemberi genişletmek ve daha fazla kitleye ulaşmak adına oluşturduk” dedi.

AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, yeni il yönetimi ile birlikte basın mensuplarıyla bir araya geldi. Zihni Çalışkan yaptığı açıklamada, “AK Parti adına özellikle yaklaşmakta olan yerel seçimleri kazanma adına görevlendirildik. Özellikle yerel yönetimler konusunda çok deneyimli arkadaşlarımızla bu yolu yürüyoruz. Önümüzdeki yerel seçimde ak belediyeciliğin Eskişehir’e kazandırılacağına inanıyoruz. Gerek projesel anlamda, gerek fiziki anlamda neler yapılması gerekiyorsa gerekli adımlar net ve kararlı atmaya devam ediyoruz” dedi.

ÇEMBERİ GENİŞLETECEĞİZ
Çalışkan, “Biz bu şehirde yaşayan, bu şehre ilişkin siyasi anlamda 15,16 yıldır kafa yoran kişiler olarak, bu şehre ilişkin daha iyisinin yapılabileceğine inanıyoruz. Daha iyisini yapacak projelerimiz var. Bu projelerle karşınıza çıkacağız. Tüm milletvekillerimizin sizlere selamları var. Kararlı ve hedefe yönelik bir kadroyla çalışmaya devam ediyoruz. Eskişehir’de yeni yönetimi özellikle çemberi genişletmek ve daha fazla kitleye ulaşmak adına oluşturduk” diye konuştu. Çalışkan ayrıca, “Asıl olanın millete hizmet, insan sevdası olduğuna inanan bir ekiple çalışıyoruz. Biz daha iyisini yapacağımızı, daha hızlı sonuç alacağımızı, daha iyi projelerle halkın karşısına çıkacağımızı biliyoruz. Bundan sonraki süreçte de gecemizi gündüzümüze katıp çalışmaya devam edeceğiz. Gündemi takip eden değil, gündem oluşturan bir yapıyla bizleri izlemeye devam edeceksiniz. Bunu son 3-4 gündür de sergilediğimize inanıyoruz.Şehrin dinamikleri ve sivil toplum örgütleri ile bizi her zaman iç içe göreceksiniz. Bizim bu şehirdeki sorunlara ilişkin her zaman çözüm almaya yönelik çabalarımızı göreceksiniz” dedi.

TEŞEKKÜRÜ BORÇ BİLİRİM
Çalışkan, “Bundan önce kendimizi anlattık. Bundan önceki il başkanlarımız, il yönetimlerimiz ellerinden gelenin en iyisini yaptılar. Keza, geçtiğimiz seçimlerde Eskişehir’e sandıklara en çok sahip çıkma ödülünü getiren, başta Seçim Koordinasyon Başkanımız olmak üzere, geçmiş dönemdeki tüm yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımıza teşekkürü bir borç biliyorum. Biz bundan sonra da çıtayı büyülterek hedefe yürüyeceğimize inanıyorum. Arkadaşlarımız arasında mimar, avukat, inşaat mühendisi ve sivil toplum örgütlerinde gören alan sanayici arkadaşlarımızın aramızda olduğunu sizler de göreceksiniz. İlçe hemşehri dernekleri ve sivil toplum örgütlerinden arkadaşları yönetimimize aldık. Geleceğe yönelik vizyonu olan arkadaşlarımızla yürüyoruz. Bundan sonraki hedefimiz, gündemi takip eden değil, gündem oluşturarak şehri yöneten idareciler olmayı hedefliyoruz” dedi.

“EN BÜYÜK PROBLEM TRAFİK”
“Eskişehir’in en büyük sorununu, en büyük şikayeti ne olarak görüyorsunuz” sorusuna Çalışkan, “Trafik sorunu şehrin en büyük problemi olarak yansıyor. Bu sorunu bir an önce çözmemiz lazım. Gerek yeni oluşturulacak geçiş noktaları ile gerekse yeni imar planlarının bir an önce hayata geçmesiyle, şehri tek merkezli olmaktan çıkartarak bu sorunu çözmemiz lazım. En temel sorun bu gözüküyor. Bunun dışındaki sorunlar daha çözülebilecek sorunlar olarak yansıyor. Eskişehirspor ile ilgili sorunu da çözmeye çalışıyoruz” dedi.

“GÖREVİMİZ BELLİ, KAFAMIZDA BAŞKA HİÇBİR ŞEY YOK”
Seçimde adaylık düşünceleri olup olmadığı yönündeki soruya Zihni Çalışkan, “Tüm arkadaşlarımız çok donanımlı arkadaşlarımız. İlerleyen süreçte başka görevlere gelmeleri mümkündür. Ama hiçbirimizin kafasında ben şuraya aday olayım, şu göreve geleyim diye farklı bir düşünce yok. Bize verilen bu görevi yapma çabası içinde olacağız, kafamızda başka hiçbir şey yok. Hatırlarsanız ben daha önce Tepebaşı Belediyesi Başkan aday adayı olmuştum. Siz de takdir dersiniz ki, üç ay önce istifa edilmesi muhtemel bir başkanlığa bizi getirmezler” dedi.

“PARTİ DİSİPLİNİ VE KURALLARI İÇİNDE”
Yerel seçim için adayların belirlenmesi konusunda Zihni Çalışkan, “Adayların hemen belirlenmesi belki basının beklediği bir durum ama. Biz bu süreci partimizin disiplin ve kuralları içerisinde yürütmeye devam edeceğiz. Süreç partimiz için hangi noktada yansıyacaksa böyle devam edecek” dedi. “Yerel seçimde de aday adaylığı başvurularında yeni bir rekor bekliyor musunuz” sorusuna Çalışkan, “Elbette. Biz iktidar partisiyiz. Her ilçede rekor düzeyde aday adaylığı bekliyoruz. Milletimizin partimize yüksek bir teveccühü var” dedi.

2eylul.com.tr
924 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 229
 
yukarı