OSMAN PAMUKOĞLU ’ÇÖZÜM PERİNÇEK’ MİTİNGİNDE KONUŞTU - Eskişehir Haberler

OSMAN PAMUKOĞLU ’ÇÖZÜM PERİNÇEK’ MİTİNGİNDE KONUŞTU

Anasayfa / Politika

Vatan Partisi İstanbul'da Çözüm Perinçek Mitingi düzenliyor.  HEPAR Kurucu Başkanı emekli Tümgeneral Pamukoğlu kürsüye “Şanı büyük Osman Paşa” marşıyla çıktı. Yurttaşların da “Osman Paşa” sloganlarıyla destek verdiği Pamukoğlu “Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum” karşılığını verdi.

Pamukoğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şu şekildedir:
“Türkiye rüzgârın önünde sürüklenen bulutlar gibi. Hatta sıkıcı ve karanlık bir geceden farksız. Cumhuriyetin temel doktrini, temel ideolojisi olan 'İmtiyazsız, tarafsız, birleşmiş, katıksız bir kitleyiz' ideolojisi artık yok. İmtiyaz var, taraf var. 'Bir hal hamur gibiyiz' şekli artık söz konusu değil. Hiçbir şeye bakmıyorsanız şu cepheye bakın; iki cephe karşıklı kurulmuş. Bunların ömrü hayatı cephelerde geçmiş zannediyorsunuz. İlkokul taktikleriyle strateji yapılmaz, stratejiye de ulaşılmaz.

Bu ülkede 35 yıldır PKK diye silahlı bir örgüt var. Ona ne yapacağını neden aymıyorsun? Ama Avrupa Birliği Yerel Özerklik Şartı'nı yazıyorsun. Bu, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde onlara bu imkânı tanıyacağız demektir. PKK ve onun siyasi çözmesine göz kırparak bu ülkedeki insanlardan oy kapmaya kalkanlar kesinlikle ve kesinlikle vatan hainliği yapmaktadır. 'Toplumsal barış', 'İnsan hakları', 'Temel haklar birliğinde diyaloglu çözüm' PKK'nın ifadeleridir. Ben ana muhalefetim diyen partinin seçim bildirgelerinde yazıyor. Meclis'te komisyonlar kuruluyor, Edirne'den Hakkari'ye beraber yaşayalım mı ayrılalım mı deniliyor. Bunu saflıkla mı yapıyorlar, bilerek mi yapıyorlar? Buna halkın kesinlikle karar vermesi lazım. Bu yol bizi hiçbir yere götürmez, bunu herkes bilsin.

NATO artık ticari bir örgüttür. Bunun karşılığı yok. Bu soğuk savaş dönemi değil ki, sen niye hala bunu muhafaza ediyorsun. Ortaklarıyla beraber istediği yere giriyor, istediği yeri darmaduman edebiliyor.

2014 seçimlerinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na gittiğini anlatan Pamukoğlu, 'Birleşelim, en az 5 milletvekili garantiniz olsun ve bunun karşılığında hiçbir şey istemiyorum' dedim. Kararınızı bana bildirin dedim... Hala bildirecek.
 
Doğu Bey ısrarla ve çok doğru söylüyor; silahlı mücadele ancak silahla yok edilir. Bunu tarihi bilenler bilir.

849 okunma

Yorum Yap

13 Şubat 2019 Çarşamba

SAKALLI’DAN SEYİTGAZİ’YE MÜJDELER

13 Şubat 2019 Çarşamba

Kadir Bıyık gençlerle bir araya geldi

12 Şubat 2019 Salı

İLÇELERİMİZ MARKALAŞACAK

29 Ocak 2019 Salı

BBP, 26 Yaşında

28 Ocak 2019 Pazartesi

İYİ Kİ DOĞDUN GÖKÇEN

online ziyaretçi: 316
 
yukarı