Coşkun Sabah Tarım Kredi ailesine katıldı - Eskişehir Haberler

Coşkun Sabah Tarım Kredi ailesine katıldı

Anasayfa / Ekonomi
Coşkun Sabah Tarım Kredi ailesine katıldı

Türk sanat müziği sanatçısı, yorumcu ve bestekar Coşkun Sabah, Türkiye Tarım Kredi Kooperatiflerine ortak oldu. Eskişehir’de yumurta üretim tesisi kurmak isteyen Sabah, ortağı olduğu Tarım Kredi’nin Türkiye’nin en büyük çiftçi ailesi olduğunu belirterek, bu ailenin parçası olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Türkiye’de tarım sektöründe kooperatifçilik denildiğinde akla gelen ilk kurum olan Tarım Kredi ailesi büyümeye devam ediyor. Türk sanat müziği sanatçısı, yorumcu ve bestekar Coşkun Sabah, Kütahya Bölge Birliği faaliyet alanında yer alan Eskişehir Tarım Kredi Kooperatifine ortak oldu. Eskişehir’de yumurta üretim tesisi kurmak isteyen ünlü müzisyen, Tarım Kredi ortağı olarak kooperatif avantajlarından yararlanmayı tercih etti.

Tarımın önemini anladık

Ortaklık işlemlerinin tamamlanması için Eskişehir Tarım Kredi Kooperatifine gelen sanatçı, Tarım Kredi Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Kacır ve Kütahya Bölge Birliği Müdürü Serhat Özübek ile görüştü. Kendisine gösterilen ilgi ve alakadan son derece memnun olduğunu dile getiren Sabah, “Tarımın, gıda sektörünün ne denli önemli bir sektör olduğunu yakın zamanda bir kez daha idrak ettik. Ben de hem yatırım amacıyla hem de örnek olmak maksadıyla böyle bir teşebbüste bulundum. Kooperatif yetkilileri de oldukça yakından ilgilenerek yardımcı oldular. Türkiye’nin en büyük çiftçi ailesinin sunmuş olduğu imkânlardan tüm çiftçilerimiz faydalanmalı” dedi.

Coşkun Sabah’ın ortaklık işlemlerinin tamamlanmasının ardından sanatçıyı tebrik eden Başkan Köksal Kacır, Tarım Kredi ortaklığının hayırlı olması temennisinde bulundu. Tarım Kredinin, tarımsal üretimin her alanında ülke çiftçisinin yanında yer aldığını belirten Başkan Kacır kooperatif çalışanlarının mesai mefhumu gözetmeden çalıştıklarını ifade etti.

Sevilen sanatçı Sabah, daha sonra kooperatif personeliyle fotoğraf çektirdi.

 

899 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 567
 
yukarı