Bu Fırsatı Kaçırmayın: İpekböcekçiliğine %100 Arıcılığa %50 Hibe - Eskişehir Haberler

Bu Fırsatı Kaçırmayın: İpekböcekçiliğine %100 Arıcılığa %50 Hibe

Anasayfa / Ekonomi
Bu Fırsatı Kaçırmayın: İpekböcekçiliğine %100 Arıcılığa %50 Hibe

Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından verilen hibe desteklerine her geçen gün yenileri ekleniyor. Son olarak arıcılık ve ipekböcekçiliğinde yeni teknolojilerin kullanımının yaygınlaştırılarak modern işletmelerin kurulmasına yönelik yatırımlara hibe desteği dâhil oldu.

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş konu ile ilgili yaptığı açıklamada:

"İlimizde arıcılık ve arı ürünleri üretiminde kullanılacak makine-ekipman alımına %50, İpek böceği yetiştiriciliği yatırımları dut bahçesi tesisi ile toplu besleme evi inşaatına ve makine- ekipman alımına %100 hibe desteği sağlanacaktır.

Arıcılık hibe desteğine Arı Yetiştiricileri Birliği veya Bal Üreticileri Birliğine üye olup 3 yıldır Arıcılık kayıt sistemine (AKS) kayıtlı, 50 ve üstü arılı kovana sahip yetiştiriciler başvurabilecektir. Arıcılık başvurularında, boş kovan ve makine ekipman alımı için 30.000 TL’ye kadar hibe desteği sağlanacaktır.

İpekböcekçiliği başvurularında ise toplu besleme evi inşaatı, makine, alet-ekipman alımı ve dut bahçesi tesisi yatırımlarında 1.100.000 TL’ye kadar;  Toplu besleme evi inşaatı, makine, alet-ekipman alımı yatırımlarında 950.000 TL’ye kadar; Tekli besleme evi inşaatı, makine, alet-ekipman alımı ve dut bahçesi tesisi yatırımlarında 120.000 TL’ye kadar; Tekli besleme evi inşaatı, makine, alet-ekipman alımı yatırımlarında 105.000 TL’ye kadar hibe desteği sağlanacaktır.

 04.01.2021- 22.01.2021 tarihleri arasında başvurular alınacaktır.” dedi.

İl Müdürü Ender Muhammed Gümüş bu hibe desteklemesinin kaçırılmayacak bir fırsat olduğunu özellikle belirterek konu ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenlerin İl Tarım ve Orman Müdürlüğünü arayarak her daim ulaşabileceklerini söyledi.

2.401 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 683
 
yukarı