Yetiştiriciler Buzağı Destekleme Başvuru Ödemelerini e-Devlet Üzerinden Gerçekleştirebilecek - Eskişehir Haberler

Yetiştiriciler Buzağı Destekleme Başvuru Ödemelerini e-Devlet Üzerinden Gerçekleştirebilecek

Anasayfa / Ekonomi
Yetiştiriciler Buzağı Destekleme Başvuru Ödemelerini e-Devlet Üzerinden Gerçekleştirebilecek

Tarım ve Orman Bakanlığımızca 2020 yılı dijitalleşme yılı olarak ilan edilerek çiftçi, vatandaş ve firmalara yönelik tüm iş ve işlemlerini "e-tarım" portalında toplamıştı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş konuyla ilgili yaptığı açıklamada:

“Bakanlığımızca tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19 salgınına karşı ülkemizi ve vatandaşlarımızı koruyarak salgının yayılmasını engellemek amacıyla il ve ilçe müdürlüklerindeki yoğunluğun azaltılması için yeni bir adım daha atıldı.

Atılan bu yeni bir adımla  "Buzağı Destekleme Hizmet Bedeli" tahsilâtı ve örgütlü olmayan yetiştiricilerin Buzağı Destekleme Başvurusu işlemlerinin elektronik ortamdan yapılabilmesi için “edevlet.tarbil.gov.tr” adresi üzerinden "Buzağı Destekleme Başvurusu Ödemesi" modülü devreye alındı.

Bir dakika gibi kısa bir sürede buzağı destekleme başvuru ödemesini yapmak isteyen gerçek ya da tüzel kişi  edevlet.tarbil.gov.tr adresi üzerindeki ilgili modülden kredi kartı ile ödemesini yaptıktan sonra, başvuru işlemi yetkili memur tarafından kontrol edilecek ve işlem tamamlanacaktır.

Üretilen bu elektronik başvuru sayesinde gerçek veya tüzel kişiliğin İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine gelerek şahsen başvuru yapmasına gerek kalmayacaktır.

Bakanlığımızın diğer sistemleri ile bütünleşmiş olacak şekilde tasarlanan bu sistem ile Buzağı Destekleme Başvurusu yapmak isteyen kişiler, T.C. kimlik numaraları ile e-devlet üzerinden doğrulanarak kimlik doğrulaması yapılmayan kişinin başvuru yapmasına izin verilmeyecektir.

Yeni kurulan sistemin tüm yetiştiricilerimize hayırlı olmasını temenni ederim.” dedi.

2.239 okunma

Yorum Yap

11 Ocak 2021 Pazartesi

Üreticilere finansman desteği

11 Ocak 2021 Pazartesi

İhracat, salgından etkilendi

11 Ocak 2021 Pazartesi

EN YENİLİKÇİ AŞI ADAYI

online ziyaretçi: 350
 
yukarı