ERDOĞAN: SAVUNMA SANAYİİ BAŞKANIMIZ İSMAİL DEMİR’E VE EKİBİNE DAHA ÇOK SAHİP ÇIKACAĞIZ - Eskişehir Haberler

ERDOĞAN: SAVUNMA SANAYİİ BAŞKANIMIZ İSMAİL DEMİR’E VE EKİBİNE DAHA ÇOK SAHİP ÇIKACAĞIZ

Anasayfa / Ekonomi
ERDOĞAN: SAVUNMA SANAYİİ BAŞKANIMIZ İSMAİL DEMİR’E VE EKİBİNE DAHA ÇOK SAHİP ÇIKACAĞIZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı konuşmada Savunma Sanayiimizi her bakımdan bağımsız hale getirmek için dünkünün iki kat fazlası ile çalışılacağını, Savunma Sanayii Başkanlığımızın projelerinin hızlandırılacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, savunma sanayii firmalarına daha çok destek olunacağını belirterek “Tıpkı daha evvel yaptırım kararı alınan bakanlarımıza yaptığımız gibi Savunma Sanayii Başkanımız İsmail Demir’e ve ekibine daha çok sahip çıkacağız. Kamu kurumlarımızla, vakıf şirketlerimizle, özel sektörümüzle yakın işbirliği içinde yolumuza devam edeceğiz.” dedi.

Ülke olarak böyle bir durumla ilk defa karşılaşılmadığını Türkiye’nin 1974 Kıbrıs Harekâtından sonra da yaptırıma tabii tutulduğunu o yaptırımın ardından bugünkü Savunma Sanayiimizim temellerinin atıldığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şu şekilde devam etti.

 “Bugünkü yaptırım kararı ile her alanda küresel liderlik seviyesine çıkacak bir savunma sanayii inşa etme yolunda adımlarımızı hızlandıracağız. Hükümetlerimiz dönemlerinde savunma sanayiine verdiğimiz önemin sebebi tam da böyle durumlarda ülkemizin ayakta kalmasını sağlamaktır. Terörle mücadelemizi, sınır ötesi harekâtlarımızı, savunma sanayii ürünleri ihracatımızı, yüksek teknolojiye dayalı her türlü araç ve gerecin tasarımını, yazılımını, üretimini kararlılıkla devam ettireceğiz. Türkiye artık bu tür yaptırımlarla kilitlenip kalma noktasını çoktan geride bırakmıştır.”

 

3.743 okunma

Yorum Yap

11 Ocak 2021 Pazartesi

Üreticilere finansman desteği

11 Ocak 2021 Pazartesi

İhracat, salgından etkilendi

11 Ocak 2021 Pazartesi

EN YENİLİKÇİ AŞI ADAYI

online ziyaretçi: 257
 
yukarı