İl Müdürü Süne Sürvey Çalışmalarını Yerinde İnceledi - Eskişehir Haberler

İl Müdürü Süne Sürvey Çalışmalarını Yerinde İnceledi

Anasayfa / Ekonomi

İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Emine SEVER, Süne mücadelesi kapsamında teknik ekiplerce yapılan kıymetlendirme sürveyi çalışmalarını yerinde inceledi.

16.05.2019 tarihinde Tepebaşı İlçesi Keskin Mahallesinde kıymetlendirme sürveyi yapan Süne Teknik ekibini arazide ziyaret eden İl Müdürümüz Dr. Emine SEVER, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Emine SEVER burada yaptığı açıklamada;

Süne mücadelesinin İlimizde 2019 yılında oluşturulan toplam 20 ekip ve 72 teknik personel ile yürütüldüğünü belirterek, yaklaşık 2.100.000 dekar hububat ekili alanda mücadelenin devam ettiğini söyledi.

İlimizde 13 Mayısta başlayan Kıymetlendirme sürveyi çalışmalarının 23 Mayısa kadar tamamlanması gerektiğini belirten İl Müdürümüz Dr. Emine SEVER, süne teknik ekiplerinin hafta sonları dâhil mesai mevhumu gözetmeden teknik talimatlar çerçevesinde yoğun bir çalışma yürüttüklerini ifade etti.

Yaklaşık 1 ay kadar daha sürecek olan süne mücadelesi çalışmalarının aynı yoğunlukta devam edeceğini ve bu yıl kaliteli buğdaya Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından % 4 ilave kalite primi verileceğini belirten İl Müdürümüz SEVER, çalışmalar sonucu teknik ekipler tarafından ilaçlama kararı alınan buğday ekili alanların üreticiler tarafından mutlaka ilaçlanması gerektiğini, aksi takdirde üreticilerimizin kaliteli buğday üretmekte sıkıntı yaşayacaklarını söyledi.

 Süne mücadelesinde görev yapan tüm personele başarılar dileyen SEVER, bu kapsamda yapılan çalışmaların İlimiz ve Ülkemiz tarımına hayırlı olmasını temenni etti.

 

2.305 okunma

Yorum Yap

30 Eylül 2019 Pazartesi

Yıkıcı İnovasyon

30 Eylül 2019 Pazartesi

Halı saha sektörü kriz dinlemiyor

16 Eylül 2019 Pazartesi

İlk Danışma Meclisi Toplandı

16 Eylül 2019 Pazartesi

Emekliye 501 TL zam

online ziyaretçi: 348
 
yukarı