Seferberliğine ilk destek ESO ve İŞKUR’dan - Eskişehir Haberler

Seferberliğine ilk destek ESO ve İŞKUR’dan

Anasayfa / Ekonomi

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) ve Eskişehir İŞKUR, Milli İstihdam Seferberliğine destek veren projeye imza attı. Bu sayede ESO ve İŞKUR işsizlikle mücadele ve iş arayanlara iş sağlama konusunda önemli bir adım atmış oldu.

ESO Üyelerinden toplanan talep ve İŞKUR’a kayıtlı iş arayanları bir araya getiren CNC operatörü eğitim ve çalışan seçmeleri ESO’da geçekleştirildi. Seçmelere ESO Üyesi firmaları katıldı. 

Seçmeler öncesi yapılan toplantıda konuşan ESO Yönetim Kurulu Üyesi Güven Erdoğan, “Çatı kuruluşumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, İŞKUR ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında imzalanan protokolle Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği yani MEGİP hayata geçirilmiştir. Biz de bu projede ESO olarak yer alıyor ve ilk adımlarımızı atıyoruz” dedi 

Bu kapsamda üyelerden toplanan talep sonrası en önemli çalışan ihtiyacının CNC Operatörleri olduğunun bilgisini veren Erdoğan, “İş arayanlarımız ile üyelerimizi bugün odamızda bir araya getirdik. İki yıl boyunca mesleki eğitim kurslarımızda teorik ve pratik eğitimi bir arada uygulayacağız. Bir anlamda Eskişehir’de işsizliğe savaş açtık” dedi.

Nitelikli işgücüne destek
Toplantıda konuşan İŞKUR İl Müdürü Hasan Yoldaş ise ESO ile yapılan proje ile önemli bir kaynak oluşturulduğunu söyledi. Yoldaş, “İşverenlerin ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünü yine işverenlerin talepleri doğrultusunda oluşturacağımız eğitim programı ile yetiştireceğiz” diye konuştu.  

Bu kapsamda 160 fiili günü geçmeyecek şekilde yani en fazla 8 ay süreyle mesleki eğitim kursları düzenleneceğini anlatan Yoldaş, “Kurslarımıza katılan vatandaşlarımıza günlük 61,65 TL cep harçlığı ödenecek. Ayrıca iş kazası ve meslek hastalığı ile genel sağlık sigortası primlerini de karşılanacak” dedi.

 

1.606 okunma

Yorum Yap

29 Aralık 2018 Cumartesi

"2019 Yılı Vergi Takvimi" Yayınlandı

29 Aralık 2018 Cumartesi

PAKDEMİRLİ’DEN ÜRETİCİYE MÜJDE…

29 Aralık 2018 Cumartesi

2018 YILI DEĞERLENDİRMESİ

29 Aralık 2018 Cumartesi

DSİ’DEN DEVASA YATIRIMLAR

26 Aralık 2018 Çarşamba

Kadın Elbise

26 Aralık 2018 Çarşamba

Birbirinden Farklı Tesettür Kombinleri

26 Aralık 2018 Çarşamba

Boru Hatları Yerli İha’larla Korunacak

26 Aralık 2018 Çarşamba

Tedarikçiler için tehlikeli dönem

24 Aralık 2018 Pazartesi

Bakan Selçuk atama müjdesi verdi

24 Aralık 2018 Pazartesi

," İMAR BARIŞI 3 AY UZATILMALIDIR."

22 Aralık 2018 Cumartesi

Malkoç Sarar’da

22 Aralık 2018 Cumartesi

FOTOĞRAFÇILARDAN KORSAN TEPKİSİ

22 Aralık 2018 Cumartesi

Tümsiad’dan BEBKA’ya Ziyaret

online ziyaretçi: 193
 
yukarı