ERİAD TEMSİLCİLERİ MAKEDONYA’DA GÖRÜŞMELER GERÇEKLEŞTİRDİ - Eskişehir Haberler

ERİAD TEMSİLCİLERİ MAKEDONYA’DA GÖRÜŞMELER GERÇEKLEŞTİRDİ

Anasayfa / Kültür-Sanat

Eskişehir Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği bir dizi görüşme için Makedonya ve Arnavutluk ziyareti gerçekleştirdi.

Türk girişimcilere yönelik Makedonya’daki yatırım fırsatları ve bölgedeki dış ticaret ortamı ile ilgili olarak gerçekleşen yurt dışı ziyaretinden ERİAD Başkanı İbrahim Durgut ve yönetim kurulu üyesi Faruk Oktaş, Makedonya Çevre Bakanı Sadulla Duraki ile bir araya geldi.

Türkiye’nin bölgede yatırım faaliyetleri ve yatırım yapılabilecek sektörlerin durumu hakkında incelemelerde bulunduklarını belirten Eskişehir Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Durgut “Makedonya bölge ülkeleri arasında iş gücü, enerji ve diğer tüm üretim masrafları ve genel yatırım ortamı anlamında en elverişli ülke konumunda bulunuyor. Bizler de ERİAD olarak bu alanları incelemek ve başta üyelerimiz olmak üzere Eskişehirli yatırımcılara iletişim kanalı açmak adına ziyaret gerçekleştirdik” dedi.

Durgut bu görüşmeler sırasında Makedonya Çevre Bakanı Sadulla Duraki ile de temaslarda bulunduklarını belirterek “Makedonya’nın elverişli coğrafi koşulları sebebi ile temiz enerji üretimi sağlanabiliyor. Güneş ve rüzgar başta olmak üzere alternatif kaynaklar mevcut. Bu alan ile ilgili olarak Sayın Bakan ile görüşerek bilgi aldık” dedi.

2.248 okunma

Yorum Yap

24 Nisan 2019 Çarşamba

23 NİSAN COŞKUSU TEPEBAŞI’NDA!

24 Nisan 2019 Çarşamba

“BEN ERKEK OLSAYDIM ÇALIŞTAYI”

21 Nisan 2019 Pazar

SAHNE GENÇ SOLİSTLERİN

20 Nisan 2019 Cumartesi

Country Dance beğeni topladı

17 Nisan 2019 Çarşamba

OMEK’ten yağlı boya sergisi

17 Nisan 2019 Çarşamba

TARİH KONUŞMALARI III

online ziyaretçi: 282
 
yukarı