5. DÖNEM TİYATRO KURSLARI BAŞLADI - Eskişehir Haberler

5. DÖNEM TİYATRO KURSLARI BAŞLADI

Anasayfa / Kültür-Sanat

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarının, 2014 yılı Ekim ayından bugüne düzenli olarak sürdürdüğü, koordinatörlüğünü ve eğitmenliğini Şehir Tiyatrosu sanatçılarının üstlendiği Gençlik Sahnesi 5. Tiyatro Kursu, Turgut Özakman Sahnesi’nde başladı.
     
Şehir Tiyatrolarının Gençlik sahnesi projesi, Türk Tiyatrosuna yeni isimler kazandırmaya ve Eskişehir Şehir Tiyatrolarına alt yapı desteği sağlamaya devam ediyor. Bu yıl 5. Dönem eğitimine başlayan Gençlik Sahnesi, ilk dersini gerçekleştirdi.
    
Yeni kazanan adaylar ve onları yalnız bırakmayan Gençlik Sahnesi eski mezunları, eğitimin ilk gününde birlikte fotoğraf çektirerek her geçen yıl büyüyen bir aile olduklarının altını çizdiler.
     
08 - 11 Ekim 2018 tarihleri arasında, 150 kişinin üzerinde başvurunun değerlendirildiği seçmelerde, 17 genç aday kursiyer olmaya hak kazandı. Ücretsiz olarak yürütülen ve Turgut Özakman Sahnesi’nde başlayan eğitimler, Şehir Tiyatrosu sanatçıları, Emre Basalak, Özlem Boyacı, Pınar Bekaroğlu, Özlem Baykara ve Sibel Arıcan tarafından sürdürülecek.
     
Kursiyerlere, Temel Oyunculuk Eğitimi, Hareket ve Oyunculuk Eğitimi, Diksiyon ve Konuşma Sanatı Eğitimi, Sahne ve Oyunculuk Eğitimi, Dünya Tiyatro Tarihi ve Teorileri Eğitimi ile Dekor ve Kostüm Tarihi eğitimleri verilecek. Sezon boyunca devam edecek olan dersler, Haziran 2017 tarihinde tamamlanacak.

2.233 okunma

Yorum Yap

24 Nisan 2019 Çarşamba

23 NİSAN COŞKUSU TEPEBAŞI’NDA!

24 Nisan 2019 Çarşamba

“BEN ERKEK OLSAYDIM ÇALIŞTAYI”

21 Nisan 2019 Pazar

SAHNE GENÇ SOLİSTLERİN

20 Nisan 2019 Cumartesi

Country Dance beğeni topladı

17 Nisan 2019 Çarşamba

OMEK’ten yağlı boya sergisi

17 Nisan 2019 Çarşamba

TARİH KONUŞMALARI III

online ziyaretçi: 232
 
yukarı