5. DÖNEM TİYATRO KURSLARI BAŞLADI - Eskişehir Haberler

5. DÖNEM TİYATRO KURSLARI BAŞLADI

Anasayfa / Kültür-Sanat

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarının, 2014 yılı Ekim ayından bugüne düzenli olarak sürdürdüğü, koordinatörlüğünü ve eğitmenliğini Şehir Tiyatrosu sanatçılarının üstlendiği Gençlik Sahnesi 5. Tiyatro Kursu, Turgut Özakman Sahnesi’nde başladı.
     
Şehir Tiyatrolarının Gençlik sahnesi projesi, Türk Tiyatrosuna yeni isimler kazandırmaya ve Eskişehir Şehir Tiyatrolarına alt yapı desteği sağlamaya devam ediyor. Bu yıl 5. Dönem eğitimine başlayan Gençlik Sahnesi, ilk dersini gerçekleştirdi.
    
Yeni kazanan adaylar ve onları yalnız bırakmayan Gençlik Sahnesi eski mezunları, eğitimin ilk gününde birlikte fotoğraf çektirerek her geçen yıl büyüyen bir aile olduklarının altını çizdiler.
     
08 - 11 Ekim 2018 tarihleri arasında, 150 kişinin üzerinde başvurunun değerlendirildiği seçmelerde, 17 genç aday kursiyer olmaya hak kazandı. Ücretsiz olarak yürütülen ve Turgut Özakman Sahnesi’nde başlayan eğitimler, Şehir Tiyatrosu sanatçıları, Emre Basalak, Özlem Boyacı, Pınar Bekaroğlu, Özlem Baykara ve Sibel Arıcan tarafından sürdürülecek.
     
Kursiyerlere, Temel Oyunculuk Eğitimi, Hareket ve Oyunculuk Eğitimi, Diksiyon ve Konuşma Sanatı Eğitimi, Sahne ve Oyunculuk Eğitimi, Dünya Tiyatro Tarihi ve Teorileri Eğitimi ile Dekor ve Kostüm Tarihi eğitimleri verilecek. Sezon boyunca devam edecek olan dersler, Haziran 2017 tarihinde tamamlanacak.

2.121 okunma

Yorum Yap

14 Ocak 2019 Pazartesi

Kral Midas için stüdyoya girdiler

14 Ocak 2019 Pazartesi

Karacaoğlan Türküleri Konseri

14 Ocak 2019 Pazartesi

Bir Yeni Yıl Konseri de Çocuklardan

30 Aralık 2018 Pazar

“SULTAN GELİN” BAŞLADI

29 Aralık 2018 Cumartesi

SELDA BAĞCAN İLE 2019 COŞKUSU

20 Aralık 2018 Perşembe

ETSOBDER VE ESBALDER BİR ARAYA GELDİ…

online ziyaretçi: 232
 
yukarı