GÖZ ÇEVRESİ GENÇLİĞİ İÇİN;IŞIK DOLGUSU - Eskişehir Haberler

GÖZ ÇEVRESİ GENÇLİĞİ İÇİN;IŞIK DOLGUSU

Anasayfa / Sağlık

Uzman Dr. Jale Şenyurt göz çevresi gençleştirme de kullanılan Işık dolgusu hakkında bilgiler verdi.

Yaşlanma, genetik ve dış etkenlerden dolayı göz altlında oluşan koyu renkli halkalar, torbalar, şişlik,  morluk ve çökme problemleri yüzünüze yorgun bir görünüm veriyor. Hassas yapısı nedeniyle bu bölgeye pek fazla müdahale yapılamıyordu. Göz çevresi sorunlarını en aza indiren ve tek seferde yardımcı olan dolgu olma özelliğine sahip dolgu; "gözaltı ışık dolgusu"

Bir çok kişinin yaşadığı göz altı torbalanması ve morluğunun nedenleri; genetik, alerjik reaksiyonlar, alkollü içecekler, yatış pozisyonu veya uyku düzensizlikleridir. Göz çevresi, her yöne kolayca gidebilen özel bir yağla çevrilidir. Yağ içeren bu bölge, septum adı verilen doğal bir bariyer sayesinde konumunu korur. Septum, genetik faktörler ve yaşla yağ torbası tarafından ileri itilir. Yaşın ilerlemesi ile yüzün kemik yapısı inceldiğinden, kemik de doğal sürecinde geriye hareket eder. Sonuçta, gözün altında bir boşluk, gölge oluşur. Boşluk milimetrik olsa bile, çok daha derin ve koyu algılanması içerideki gölgelerdir.

İşlem, göz altına aydınlık verdiği için ışık dolgusu adını almıştır. Aslında temel olarak çok az miktarda, çok ince iğnelerle özel bir hyalüronik asit formülünün göz altına enjekte edilmesi şeklinde uygulanır. İçeriğinde; hyalüronik asit, üç antioksidan, çinko, cildi yeniden yapılandıran sekiz amino asit, bakır, B6 vitamini ve ağrıyı önleyen lidokain bulunur. Vücudumuzda doğal olarak bulunan hyalüronik asit, derinin tabakalarında su tutarak cildin hidrasyonunu yani nemini iyi bir düzeye getirmeyi sağlar. Göz altı ışık dolgusu, ilerleyen yaşla azalan hyalüronik asidi cilde geri verirken, uygulandığı bölgede aydınlık bir görünüm sağlar. 

Uygulama; Özel bir hyalüronik asit formülünün göz altına çok ince iğnelerle enjeksiyonuyla uygulanır.

Acı ya da sızı hissedilir mi?; İşlem öncesi lokal anestezi yapan krem sürülür, ürünün içinde de ayrıca anestezik madde bulunur.

İşlem sonrası; Ağrı, iz oluşmaz bazı hastalarda bir-iki gün içinde geçen hafif morluklar olabilir.

Kalıcılık; 1 ile 3 yıl kadar.

 

1.394 okunma

Yorum Yap

30 Kasım 2019 Cumartesi

1 Aralık Dünya Hıv/Aıds Günü

30 Kasım 2019 Cumartesi

Her Organ Bir Fidan

28 Kasım 2019 Perşembe

Grip enfeksiyonu mevsimi başlıyor…

27 Kasım 2019 Çarşamba

Diyabet Her Aileyi İlgilendirir

27 Kasım 2019 Çarşamba

Sağlık Turizmi Masaya Yatırıldı

online ziyaretçi: 235
 
yukarı