Sağlık turizmi çalışmaları tamamlandı.. - Eskişehir Haberler

Sağlık turizmi çalışmaları tamamlandı..

Anasayfa / Sağlık

Eskişehir  Yunus Emre  Devlet Hastanesi ile Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesine Sağlık Turizmi Yetki Belgesi.

 Eskişehir’de  Sağlık turizmi konusunda gerekli çalışmaları tamamlayarak Sağlık Turizmi Yetki Belgesi alan  Eskişehir  Şehir Hastanesinden sonra , Sağlık Bakanlığına yapılan başvurunun ardından  Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi ile Eskişehir Ağız ve Diş Sağlığı Hastaneside "Sağlık Turizmi Yetki Belgesi" almaya hak kazandı.Eskişehir Kent merkezindeki kamu hastanelerinin tamamı Sağlık Turizmi Yetki Belge’li oldu.

Sağlık Bakanlığı'nın 'Uluslararası Sağlık Turizmi ve Turistin Sağlığı' yönetmeliği gereği, uluslararası sağlık hizmetlerinde faaliyet gösterecek hastaneler için 1 yıl içinde yetki belgesini alma mecburiyeti getirildi. Bu kapsamda Yunus Emre Devlet Hastanesi ile Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi  alt yapısını oluşturarak başvurusunu yaptı. Bakanlık tarafından yapılan inceleme ve teftişler sonucu ülke çapında başvurusu kabul edilen hastaneler arasında bu belgeyi almaya hak kazandı.

Eskişehir deki Kamu Hastaneleri olarak yurt dışından ve diğer illerden gelen hastaları kabul etmeye hazır olduklarını ifade eden Eskişehir  İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Uğur Bilge “ Son yıllarda Sağlık Bakanlığımızın  önem verdiği sağlık turizmi açısından da şehrimizde bu hizmeti verecek özelliklere sahip Eskişehir şehir Hastanesi, Yunus Emre  Devlet Hastanesi ile Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinin önemli bir durumu ortaya çıktı. Sürekli gelişen ve değişen sağlık hizmetlerinin takipçisi olan  Hastanelerimizde sunulan kaliteli hizmetler ile Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Sağlık Turizmi ve turistin sağlığı kapsamında, alanında üst düzey bilgi ve tecrübeye sahip hekimlerimiz, son teknolojik imkânlar ile donatılmış 1085 yatak kapasiteli şehir Hastanemiz, 825 yatak kapasiteli Yunus Emre Devlet hastanemiz  ile ,95 diş üniti   ile Ağız ve Diş Sağlığı Hastanemiz  üstün hizmet kalite politikamızla uluslararası hastalarımızı kabul etmeye hazırız. Amacımız uluslararası sağlık turizmi ile turizm yönünden önemli bir lokasyona sahip olan ilimizi tarihi ve coğrafi zenginliklerinin yanında Sağlık Hizmeti alanında da Uluslararası platformda önemli bir konuma getirerek ülkemizi uluslararası düzeyde en iyi şekilde temsil etmek ve ülke ekonomisine katkı sağlamak olacaktır. Sağlık Turizmi ve Turistin Sağlığı alanında yetki belgesi alan hastaneler arasında ilimizdeki kamu hastanelerinin olmasından ve hastanelerimizde Uluslararası düzeyde sağlık hizmeti sunmaktan gururluyuz” dedi.

 

1.327 okunma

Yorum Yap

30 Kasım 2019 Cumartesi

1 Aralık Dünya Hıv/Aıds Günü

30 Kasım 2019 Cumartesi

Her Organ Bir Fidan

28 Kasım 2019 Perşembe

Grip enfeksiyonu mevsimi başlıyor…

27 Kasım 2019 Çarşamba

Diyabet Her Aileyi İlgilendirir

27 Kasım 2019 Çarşamba

Sağlık Turizmi Masaya Yatırıldı

online ziyaretçi: 268
 
yukarı