Sağlıklı beslenme, doğru ve dengeli bir şekilde yapılmadır - Eskişehir Haberler

Sağlıklı beslenme, doğru ve dengeli bir şekilde yapılmadır

Anasayfa / Sağlık

Sağlıklı ve dengeli beslenme, beslenmede güncel yaklaşımlar, bağırsak ve beslenme ilişkisinden bahsetti. Sağlıklı beslenmenin yanı sıra sporun insan vücudu için çok önemli olduğunu vurgulayan Sağlan, spor yaparken gelişi güzel değil sporu belirli saat aralığında yapılması gerektiğini kaydetti. Sağlan konuşmasının devamında ise sağlıklı beslenmek için sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıklardan uzak durulması gerektiğini, özellikle sigara kullanan bireylerin düzenli bir şekilde beslenemediğini dile getirdi. Konuşmasının son bölümünde Probiyotiği yüksek olan besinlerden bahsetti. Bu besinlerin en önemlilerinin yoğurt, kefir ve turşu olduğundan bahsetti ve nasıl beslenmemiz gerektiğini vurgulayarak  günlük 3 ana öğün 1 ara öğün yemek yemeliyiz ve gün içerisinde çok su içmemiz gerektiğini konferansa gelen katılımcılara aktardı.

Sağlıklı Beslenmenin ve Fiziksel Aktivitelerin öneminin anlatıldığı konferans soru cevap ve teşekkür konuşması ile sonlandı.

Konferans sonrası TÜGVA İl Temsilcisi Fatih Sert “Uzman kişilerin aktaracağı bilgiler ışığında, toplumun beslenme durumunun saptanması, sorunların ve önceliklerin belirlenerek değerlendirilmesi, güvenilir gıdaya ulaşma yolları ile yeterli ve dengeli beslenme konularını tartışarak hayvan ve insan sağlığının korunması ve yeterli ve dengeli beslenme ve sağlıklı yaşam ile ilgili konularda toplumun bilinçlendirilmesini hedefliyoruz.” dedi.

1.145 okunma

Yorum Yap

12 Ağustos 2019 Pazartesi

Etten sonra şekersiz sakız!

12 Ağustos 2019 Pazartesi

FAZLA KARARSIZLIK YAŞIYORSANIZ DİKKAT !

10 Ağustos 2019 Cumartesi

Bayram diye sağlığınızdan olmayın!

10 Ağustos 2019 Cumartesi

BAYRAMDA FORMUNUZU KORUMANIN 6 PÜF NOKTASI

6 Ağustos 2019 Salı

LİMON KABUĞUNDA SAKLI 6 FAYDA

5 Ağustos 2019 Pazartesi

SAĞLIKLI NESİLLER için

31 Temmuz 2019 Çarşamba

TERLEMEYE KARŞI 10 ETKİLİ ÖNLEM

31 Temmuz 2019 Çarşamba

Piknik Sepetiniz Dengeyle Dolsun

27 Temmuz 2019 Cumartesi

1 BARDAK MADEN SUYUYLA GELEN 10 FAYDA…

27 Temmuz 2019 Cumartesi

28 Temmuz Dünya Hepatit Günü

online ziyaretçi: 325
 
yukarı