112 ye Yeni Motosiklet Ambulanslar - Eskişehir Haberler

112 ye Yeni Motosiklet Ambulanslar

Anasayfa / Sağlık

İl Sağlık Müdürlüğü Ambulans Servisinde yeni  Motosikletli ambulanslar hizmet vermeye başladı. Uygulama  ile trafiğin yoğun ve kapalı olduğu alanlarda normal ambulanslara göre vakaya daha hızlı ulaşılması amaçlanıyor.

8 kişilik bir ekiple hizmet verecek olan motosikletli ambulanslar, 10 dakikanın altında ihbarın geldiği adrese ulaşıyor. İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Uğur Bilge, "Şuanda Eskişehir’de 32 istasyon ve 53 ambulans ile hizmet veriyoruz. 2 tane de motosikletli istasyonumuz oldu. Eskiden 8 saat usulüne göre çalışırken şuanda 7 gün 16 saat olarak çalışacaklar. Trafik yoğunluğu olan yerlerde bizim vakaya daha hızlı ulaşmamızı sağlıyorlar. Bu istasyonlar da 2 tane de bayan şoförümüz var. Bu şekilde Eskişehir halkına hizmet edeceğiz" dedi.

Motosiklet ambulans uygulamasıyla ilgili Eskişehir İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Veli Görkem Pala ise, "Eskişehir Motosiklet Ambulans Servisi haziran ayında 124 vakaya müdahale etmiştir. 10 dakikanın altında ulaşım oranı yüzde 98’in üzerindedir. Trafik yoğunluğunun olduğu alanlarda ve trafiğe kapalı bölgelerde motosiklet ambulansımız hizmet vermektedir. Motosiklet ambulansta normal kara ambulansında bulunan tüm donanımlar vardır. 8 kişilik profesyonel ileri sürüş eğitimi almış bir ekiple hizmet veriyoruz. Özellikle hafta sonları doktorlu ekibimiz hizmet veriyor. Ambulans bulmakta zorlandığımız anlar olabiliyor. Motosiklet ambulans bu anlarda hayat kurtarıcı ilk müdahale ekibi oluyor" ifadelerini kullandı.

1.113 okunma

Yorum Yap

30 Kasım 2019 Cumartesi

1 Aralık Dünya Hıv/Aıds Günü

30 Kasım 2019 Cumartesi

Her Organ Bir Fidan

28 Kasım 2019 Perşembe

Grip enfeksiyonu mevsimi başlıyor…

27 Kasım 2019 Çarşamba

Diyabet Her Aileyi İlgilendirir

27 Kasım 2019 Çarşamba

Sağlık Turizmi Masaya Yatırıldı

online ziyaretçi: 308
 
yukarı