112 ye Yeni Motosiklet Ambulanslar - Eskişehir Haberler

112 ye Yeni Motosiklet Ambulanslar

Anasayfa / Sağlık

İl Sağlık Müdürlüğü Ambulans Servisinde yeni  Motosikletli ambulanslar hizmet vermeye başladı. Uygulama  ile trafiğin yoğun ve kapalı olduğu alanlarda normal ambulanslara göre vakaya daha hızlı ulaşılması amaçlanıyor.

8 kişilik bir ekiple hizmet verecek olan motosikletli ambulanslar, 10 dakikanın altında ihbarın geldiği adrese ulaşıyor. İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Uğur Bilge, "Şuanda Eskişehir’de 32 istasyon ve 53 ambulans ile hizmet veriyoruz. 2 tane de motosikletli istasyonumuz oldu. Eskiden 8 saat usulüne göre çalışırken şuanda 7 gün 16 saat olarak çalışacaklar. Trafik yoğunluğu olan yerlerde bizim vakaya daha hızlı ulaşmamızı sağlıyorlar. Bu istasyonlar da 2 tane de bayan şoförümüz var. Bu şekilde Eskişehir halkına hizmet edeceğiz" dedi.

Motosiklet ambulans uygulamasıyla ilgili Eskişehir İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Veli Görkem Pala ise, "Eskişehir Motosiklet Ambulans Servisi haziran ayında 124 vakaya müdahale etmiştir. 10 dakikanın altında ulaşım oranı yüzde 98’in üzerindedir. Trafik yoğunluğunun olduğu alanlarda ve trafiğe kapalı bölgelerde motosiklet ambulansımız hizmet vermektedir. Motosiklet ambulansta normal kara ambulansında bulunan tüm donanımlar vardır. 8 kişilik profesyonel ileri sürüş eğitimi almış bir ekiple hizmet veriyoruz. Özellikle hafta sonları doktorlu ekibimiz hizmet veriyor. Ambulans bulmakta zorlandığımız anlar olabiliyor. Motosiklet ambulans bu anlarda hayat kurtarıcı ilk müdahale ekibi oluyor" ifadelerini kullandı.

971 okunma

Yorum Yap

12 Ağustos 2019 Pazartesi

Etten sonra şekersiz sakız!

12 Ağustos 2019 Pazartesi

FAZLA KARARSIZLIK YAŞIYORSANIZ DİKKAT !

7 Ağustos 2019 Çarşamba

Kırmızı et tüketirken dikkat!

7 Ağustos 2019 Çarşamba

Sağlığınıza Bayram Arası Vermeyin

online ziyaretçi: 282
 
yukarı