’Sesi Görenler’in Avrupa Şampiyonası’ndaki rakipleri belli oldu

Anasayfa / Spor
’Sesi Görenler’in Avrupa Şampiyonası’ndaki rakipleri belli oldu

Türkiye Futbol Federasyonu'nun 'Türkiye Futbol Oynuyor' projesi kapsamında destek verdiği Görme Engelliler Spor Federasyonu bünyesindeki Sesi Görenler Milli Takım, 7-17 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek IBSA Avrupa (Görme Engelliler) Futbol Şampiyonası için son kampını Riva'da yapıyor.

İtalya'nın Pescara kentinde düzenlenecek olan şampiyonada takımlar 5'erli iki grupta mücadele verecek. Geçmişte bir Avrupa Şampiyonluğu bulunan ve 2 kez de Paralimpik Oyunları'nda mücadele eden Sesi Görenler Milli Takımımız grup aşamasında ilk maçını Çek Cumhuriyeti, ikinci maçını Fransa, üçüncü maçını Yunanistan, dördüncü ve son maçını da İtalya ile oynayacak.

Grup aşaması maçlarından sonra grupta ilk iki sırayı alan takımlar yarı final oynamaya hak kazanacaklar. Bu dönemki sisteme göre şampiyon olan takım, 2024 Paris Paralimpik Oyunları vizesi almış olacak. İlk 5 sıra içerisinde yer alan takımlar ise 2023 yılında İngiltere'nin Birmingham kentinde yapılacak olan Dünya Şampiyonası'nda mücadele etme hakkı kazanacak.

 

624 okunma

Yorum Yap

3 Mayıs 2023 Çarşamba

GSB EDU Yayında... GSB Hep Yanında

30 Nisan 2023 Pazar

Bu galibiyet iyi geldi

online ziyaretçi: 1909
 
yukarı