MİLLİ TAKIMDA ESKİŞEHİR’Lİ SPORCU - Eskişehir Haberler

MİLLİ TAKIMDA ESKİŞEHİR’Lİ SPORCU

Anasayfa / Spor
MİLLİ TAKIMDA ESKİŞEHİR’Lİ SPORCU

Türkiye İşitme Engelliler Bisiklet Milli Takımında bulunan 3 Kız sporcudan birisi Eskişehir’den Büşra Daldaban.

Milli Takımı 4 Erkek ve  3 kız olmak üzere 7 sporcudan oluşuyor.

Şuanda Antalya ilimizde Milli Takım kampında bulunan Büşra Daltaban   23-28 Mart tarihleri arasında Alanya'da yapılacak Avrupa Şampiyonası yol yarışlarına hazırlanıyor.

İşitme Engelliler Milli Takım hocası Hakan Yiğit nezaretinde günde ortalama dört saat antrenman yaptıklarını söyleyen Büşra Daldaban kUŞAKKAYA Gazetemize  şu açıklamalarda bulundu." İşitme Engelli  Bisiklet Milli Takımına geçtiğimiz yıl seçildim. Bisiklet sürmeyi çok seviyorum. Bu yarışmalarda ülkemi en iyi şekilde temsil etmek için çok çalışıyorum. Hocalarıma ve beni destekleyen aileme çok teşekkür ediyorum. 24 Mayıs'ta Balıkesir'de Türkiye Şampiyonası var. Eğer burada başarılı olursam olimpiyatlara gitme hakkım olacak. Olimpiyatlar Brezilya'da yapılacak.  Katılmayı çok arzu ediyorum. Bu yıl son olarak Kasım ayında Dağ Avrupa şampiyonası var. Milli takım kampımız çok verimli geçiyor. İyi hazırlanıyoruz. Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için gayret gösteriyoruz.Eskişehir'e selamlar gönderiyorum." Dedi.

Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğünde memur olarak görev yapıp Milli Takım Sporcusu olan Büşra Daldaban'a başarılar diliyoruz.

1.842 okunma

Yorum Yap

31 Mart 2021 Çarşamba

TÜRKİYE 3-3 LETONYA

online ziyaretçi: 535
 
yukarı