Eskişehir’de 2 Adet Orman Yangını - Eskişehir Haberler

Eskişehir’de 2 Adet Orman Yangını

Anasayfa / Ekoloji

Önceki gece yoğun şimşek çakması sonucu düşen 2 yıldırım, 2 farklı yerde orman yangınına sebep oldu.

MİHALIÇÇIK YANGINI: Mihalıççık İlçesi Kavak Mahallesi Kozlu Yayla mevkiinde yıldırım düşmesi sonucu orman yangını meydana geldi. Karaçam ormanındaki yangın saat 10.30 da haber alındı. Yangına 10 arazöz, 3 su tankeri, 6 ilk müdahale aracı, 40 yangın işçisi ve civar köylerden gelen 50 vatandaş ile müdahale edildi. Yangının büyüme eğilimi göstermesi üzerine Orman Genel Müdürlüğüne ait 1 helikopterde gelerek hava kararmadan 8 sorti yaptı. Orman Bölge Müdür Yardımcısı Adil Koçaslan’da yangın mahalline giderek ekiplerin sevk ve idaresini sağladı. Akşam saatlerinde etrafı çevrilen yangın kontrol altına alındı. Gece boyunca söndürme ve soğutma işlemlerine devam edilecek. İlk belirlemelere göre yangında toplam 12 hektarlık bir alanın zarar gördüğü tahmin ediliyor.

Orman yangınına Büyükşehir belediyesine ait 2 tanker su takviyesi yaptı. Ayrıca Kütahya, Bolu ve Ankara’dan da 2 şer adet söndürme ekibi gelerek, yorulan ekiplerin yerini aldı.

TANDIR YANGINI: Eskişehir İli Tepebaşı ilçesi Tandır Mahallesinde bulunan meşe ormanında yıldırım düşmesi sonucu orman yangını çıktı. Saat: 12.00 de başlayan yangın, 12 işçi, 2 arazöz ve 3 ilk müdahale aracı ile kısa sürede kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangında 1 hektarlık bir alan zarar gördü.

1.596 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 348
 
yukarı