‘Dünya Çevre Günü’ Çeşitli Etkinliklerle Kutlanacak - Eskişehir Haberler

‘Dünya Çevre Günü’ Çeşitli Etkinliklerle Kutlanacak

Anasayfa / Ekoloji

Vali Özdemir Çakacak, Dünya Çevre Haftası münasebetiyle Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hikmet Çelik’i, Tema Vakfı Eskişehir İl Temsilcisi Ergün Mutlu’yu, ESOGÜ Biyofizik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ferhan Esen’i EKO Okullar Koordinatörü Nadir Erdem’i ve okullarında Tema Vakfı Ağaç Kardeşliği projesini yürüten öğrencileri makamında kabul etti.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza temiz bir çevre ve iyi bir yaşam alanı bırakmamız gerektiğine vurgu yapan Vali Çakacak, Dünyada ve ülkemizde kutlanan bu günün asıl amacının, insanların çevreye verdiği zararın en aza indirilmesine dikkat çekmek için olduğunu kaydetti.

Çevre konusunda atacağımız adımların, çocuklarımızın geleceğine yapacağımız en önemli yatırım olduğunu ifade eden Vali Çakacak,  gelecek nesillere sağlıklı ve temiz bir çevre bırakabilmek için başta eğitim kurumlarımız olmak üzere, tüm kamu-özel sektör-sivil toplum ve gönüllü kurum ve kuruluşlarımız ile vatandaşlarımıza önemli görevler düştüğünü dile getirdi.

Haftanın verimli geçmesini dileyen Vali Çakacak, herkese sağlıklı bir gelecek, temiz ve yaşanılabilir bir dünya temennisinde bulundu.

Ziyaretin sonunda Vali Çakacak, öğrencilere günün anısına çiçek tohumu ve çeşitli hediyeler verdi.

910 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 201
 
yukarı