İl Milli Eğitim Müdürü, Dünya Şampiyonu Sümeyye’nin Karne ve Belgesini Verdi - Eskişehir Haberler

İl Milli Eğitim Müdürü, Dünya Şampiyonu Sümeyye’nin Karne ve Belgesini Verdi

Anasayfa / Eğitim

İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, yurtdışında olması sebebiyle Eskişehir Valiliği'nin himayelerinde Müdürlüğümüzce gerçekleştirilen Eskişehir'in Yıldızları Parlıyor projesi ödül törenine katılamayan Dünya şampiyonu milli yüzücümüz ve Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Sümeyye Boyacı'nın karne, başarı belgesi ve hediye çekini verdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt yaptığı açıklamada; "Milli sporcumuz Sümeyye Boyacı'yı kutluyorum. Dünya şampiyonu milli yüzücümüz kazandığı her başarı ile gurur kaynağımız olmaya devam ediyor. Sümeyye gibi örnek sporcuların Türk sporunu çok daha ilerilere taşıyacağına inancım tam. Öğrencilerimiz akademik başarının yanında sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde de üstün başarılar göstererek, bizleri gururlandırmaktalar. Bu başarıda da emeği geçenlere teşekkür ediyor, milli yüzücümüze yaşamında başarılar diliyorum" dedi.

Programda ulusal ve uluslararası projelerde derece elde eden Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri Rabia Karagöz ve Zeynep Cebeci'nin de başarı belgelerini vererek, kendilerini tebrik etti.

Program sonunda öğrencilere T.C. Cumhurbaşkanlığı'nın genelgesiyle, 2019 yılının "Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı" ilan edilmesi münasebetiyle Valiliğimizce bastırılan Fuat Sezgin Kayıp Medeniyetin Kâşifi kitabını dağıtarak, gönüllerince bir tatil geçirmelerini diledi.

1.278 okunma

Yorum Yap

26 Nisan 2019 Cuma

GENÇLERİN SESSİZ ÇIĞLIĞI

10 Nisan 2019 Çarşamba

EĞİTİM Mİ ÖĞÜTÜM MÜ?

online ziyaretçi: 178
 
yukarı