Vali Çakacak, Bahçeşehir Koleji Öğrencilerinin Mezuniyet Sevincine Ortak Oldu - Eskişehir Haberler

Vali Çakacak, Bahçeşehir Koleji Öğrencilerinin Mezuniyet Sevincine Ortak Oldu

Anasayfa / Eğitim

Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi öğrencileri 2018-2019 öğretim yılı mezuniyet sevincini düzenlenen törenle kutladı.

Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen mezuniyet törenine; Vali Özdemir Çakacak, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi Müdürü Canan Madenoğlu, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Mezuniyet programına katılmak dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Çakacak,  “Bugün 4 yıllık lise eğitim – öğretim hayatının ardından mezuniyet sevinci yaşayan gençlerimiz, onların bu günlere ulaşmasında en büyük emek sahibi olan aileleri ve öğretmenleri ile 2. dönem mezunlarını veren okul yöneticileri için çok heyecanlı ve gururlu bir gün. Bu özel günde sizlerle birada bulunmak, sizlerin sevincine ve gururuna ortak olmak benim için de son derece memnuniyet verici.” dedi.

Mezuniyet sevinci yaşayan öğrencilere hitap eden Vali Çakacak, programda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“12 yıllık uzun bir eğitim - öğretim hayatından sonra bugün eğitim hayatınızda yeni bir merhaleye geçiyorsunuz. Aslında yeni bir hayata, yeni bir geleceğe merhaba diyorsunuz. Bundan sonraki aşama olan üniversitede alacağız eğitim ile tüm geleceğinizi şekillendireceğinizi asla unutmayın.

Sizler yalnızca ailelerinizin değil Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğisiniz. Sizler aziz Türk Milleti’nin büyük umutları olan gençlersiniz. Devletimizin ve Milletimizin geleceğini şekillendirecek olan sizlersiniz.

Sizlerden beklentimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin bugünden daha iyi olması; bu aziz Milletin huzurunun, refahının ve mutluluğunun daha iyi noktalara gelmesi için gece gündüz demeden daha fazla çalışmanızdır.”

Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin, ülkemizi her alanda temsil edebilmeleri için donanımlı yetiştirilmeleri büyük önem verdiklerini bildiren Vali Çakacak, konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Çağdaş bilgilerle donatılmış, millî kültürümüze uygun olarak yetişmiş; aileleri ile ülkesine saygılı ve bağlı, millî ahlâkı içine sindirmiş, çağdaş dünyayla yarışabilecek şekilde donatılmış mükemmel bir gençlik olarak kalan eğitim - öğretim hayatınızı tamamlayacağınızdan ve devletimize en yararlı olacağınız noktalarda görevler üstleneceğinizden kuşku duymuyorum.

Bizler mâzisi en az beş bin yıl geriye giden Türk Milleti olarak gelecek on yıllarımız, gelecek yüzyıllarımız için en büyük yatırımı sizlere yapıyoruz. Bizler de Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK gibi “Bütün ümidim gençliktedir.” diyor ve sizler için hiçbir fedakârlıktan kaçınmıyoruz.

Vefa duygusu en büyük hazineniz olsun. Sizi yetiştiren, ailenize, öğretmenlerinize, ülkenize ama en önemlisi kendinize karşı vefalı olun.

Hayat boyu kendinize güvenin, değerinizi, kıymetinizi bilin. Bu güzel şehrin, bu güzel ülkenin,  insanlık ailesinin sizlerden beklentisi olduğunu unutmayın.

Başarılı, onurlu ve dosdoğru yaşayabilmek için çaba sarf edin. Sürekli kendinizi yenileyin ve geliştirin.

Bu duygu ve düşüncelerle sizleri gelecekte başarılı ve ülkesine faydalı gençler olarak göreceğime yürekten inanıyor, tüm bilgilerini severek sizlerle paylaşan öğretmenlerinize, sizleri onurlu gençler olarak yetiştiren ailelerinize, mezuniyet heyecanınıza ortak olmak için burada bulunan tüm konuklara sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Konuşmaların ardından okulu birincilikle bitiren Atahan Soysal’a diplomasını ve plaketini Vali Çakacak verdi. Bayrak ve flama değişiminden sonra okulun öğrencileri ve öğretmenleri ‘Gençliğin Ata’ya Cevabı’ nı okudu. Program, püskül değişimi ve kep atma töreninin ardından sona erdi.

 

1.754 okunma

Yorum Yap

26 Nisan 2019 Cuma

GENÇLERİN SESSİZ ÇIĞLIĞI

10 Nisan 2019 Çarşamba

EĞİTİM Mİ ÖĞÜTÜM MÜ?

online ziyaretçi: 225
 
yukarı