ESOGÜ Öncülüğünde İleri Radyoterapi Teknikleri Tartışıldı - Eskişehir Haberler

ESOGÜ Öncülüğünde İleri Radyoterapi Teknikleri Tartışıldı

Anasayfa / Eğitim

Büyük bir sağlık sorunu olan akciğer kanserinin tedavisi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ)‘nin ev sahipliği yaptığı toplantıda tartışıldı. Toplantının açılışına ESOGÜ Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Arslantaş da katıldı.

Etkinliğin açılışında konuşan Prof. Dr. Ali Arslantaş,  ülkemizin seçkin 105 bilim insanının katıldığı toplantıda Stereotaktik Akciğer Radyoterapisi konusunun tartışılmasının bilimsel olarak büyük önem arz ettiğini söyledi. Prof. Dr. Ali Arslantaş, üniversite olarak ileri teknikleri uygulayan radyoterapi merkezlerinden radyasyon onkologları ve medikal fizik uzmanlarını bir araya getirmekten dolayı duydukları memnuniyeti de ifade etti.

Açılışın ardından toplantıda akciğer kanseri ve akciğer zarı kanseri mezotelyomanın tanı ve tedavisi tartışıldı. Toplantıda özellikle akciğer kanseri radyoterapisinde son teknolojik ürün olan, solunum hareketlerine göre ışınlama yapabilen lineer akseleratör cihazlarının çalışma prensibi de incelendi. Toplantının ardından Radyasyon Onkolojisi Servisi’nde kurulumu tamamlanan yeni teknoloji lineer akseleratör ve brakiterapi cihazları katılımcılara tanıtıldı.  

1.958 okunma

Yorum Yap

18 Eylül 2019 Çarşamba

Okul değişikliği yaparken dikkat!

18 Eylül 2019 Çarşamba

Haydi Çocuklar TEGV’e!

18 Eylül 2019 Çarşamba

MEB O İddiaların YALANLADI

16 Eylül 2019 Pazartesi

ESTܒDEN “TÜBİTAK" BAŞARISI

16 Eylül 2019 Pazartesi

KYK borcu olanlara müjde!

26 Nisan 2019 Cuma

GENÇLERİN SESSİZ ÇIĞLIĞI

10 Nisan 2019 Çarşamba

EĞİTİM Mİ ÖĞÜTÜM MÜ?

online ziyaretçi: 330
 
yukarı