Üniversitelerin Güvenliği Masaya Yatırıldı - Eskişehir Haberler

Üniversitelerin Güvenliği Masaya Yatırıldı

Anasayfa / Eğitim

Üniversitelerin Güvenliğine Yönelik Toplantı Vali Çakacak’ın Başkanlığında Yapıldı

‘Üniversite Güvenlik Tedbirleri Toplantısı’ Vali Özdemir Çakacak’ın başkanlığında Valilik Makam Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıya; Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Vali Yardımcısı Bekir Şahin Tütüncü, İl Jandarma Komutanı J. Alb. İlhan Şen, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü Eyüp Erkurt, İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen ve ilgililer katıldı.

Üniversitelerde 2018-2019 eğitim-öğretim dönemi öncesi alınacak güvenlik tedbirlerinin konuşulduğu toplantıda; üniversiteler ile üniversitelere bağlı yükseköğretim kurumlarında, yurtlarda ve üniversite çevresinde huzur ve güven içerisinde bir akademik yıl geçirilmesi, meydana gelebilecek olaylara karşı gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması ile huzurlu eğitim ortamının devam ettirilmesi için yapılacak çalışmalar görüşüldü.

Vali Çakacak, “Tüm okullarımızın güvenliğinin yanı sıra geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin daha başarılı ve huzurlu bir eğitim öğretim yılı geçirmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz ve gereken bütün tedbirleri alacağız.” dedi.

İlimizde artık üç üniversitenin olduğunu hatırlatan Vali Çakacak, öğrencilerin huzurlu bir şekilde öğrenim görmesi için tüm kurum ve kuruluşlarla istişare halinde çalışacaklarını ifade etti.

1.744 okunma

Yorum Yap

15 Haziran 2019 Cumartesi

EAL MEZUNLARINI HAYATA UĞURLADI

12 Haziran 2019 Çarşamba

İNÖNܒDE MEZUNİYET COŞKUSU

12 Haziran 2019 Çarşamba

KARNEDE 5 DOĞRU YAKLAŞIM

10 Nisan 2019 Çarşamba

EĞİTİM Mİ ÖĞÜTÜM MÜ?

online ziyaretçi: 215
 
yukarı