Personele "İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi" verildi - Eskişehir Haberler

Personele "İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi" verildi

Anasayfa / Eğitim

Anadolu Üniversitesi personeli için düzenlenen "İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi"  20 Eylül Perşembe günü Anadolu Üniversitesi Sinema Anadolu’da gerçekleştirildi. Anadolu Üniversitesi Personel Dairesi Başkanlığının düzenlediği program, iki bölüm halinde gün boyu sürdü.

Çalışanları iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilgilendirmek ve iş güvenliği kültürünü oluşturmak amacıyla yapılan eğitimin birinci bölümünde C sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Esra Çiçek; çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, iş kazası ve meslek hastalığından doğan hukuki sonuçlar, çalışma mevzuatı gibi konularda bilgi verdi. Çiçek ayrıca, işin yapılması sırasında çeşitli nedenlerden kaynaklanan sağlığa ve güvenliğe zarar verebilecek koşullardan korunmak amacı ile yapılan sistemli ve bilimsel yöntemler hakkında da çalışanları bilgilendirdi.

Eğitimin ikinci bölümünde ise İş Yeri Hekimi Dr. Ali Kamışlı, çalışma ortamında karşılaşılabilecek meslek hastalıklarından ve kazalardan korunma yöntemleriyle ilgili bilgilendirme ve değerlendirmelerde bulundu.Sunumların ardından katılımcılara sınav uygulanarak öğrendiklerini pekiştirme imkanı sağlandı. Eğitim, yapılan sınavın ardından son buldu.

1.268 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 159
 
yukarı