Personele "İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi" verildi - Eskişehir Haberler

Personele "İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi" verildi

Anasayfa / Eğitim

Anadolu Üniversitesi personeli için düzenlenen "İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi"  20 Eylül Perşembe günü Anadolu Üniversitesi Sinema Anadolu’da gerçekleştirildi. Anadolu Üniversitesi Personel Dairesi Başkanlığının düzenlediği program, iki bölüm halinde gün boyu sürdü.

Çalışanları iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilgilendirmek ve iş güvenliği kültürünü oluşturmak amacıyla yapılan eğitimin birinci bölümünde C sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Esra Çiçek; çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, iş kazası ve meslek hastalığından doğan hukuki sonuçlar, çalışma mevzuatı gibi konularda bilgi verdi. Çiçek ayrıca, işin yapılması sırasında çeşitli nedenlerden kaynaklanan sağlığa ve güvenliğe zarar verebilecek koşullardan korunmak amacı ile yapılan sistemli ve bilimsel yöntemler hakkında da çalışanları bilgilendirdi.

Eğitimin ikinci bölümünde ise İş Yeri Hekimi Dr. Ali Kamışlı, çalışma ortamında karşılaşılabilecek meslek hastalıklarından ve kazalardan korunma yöntemleriyle ilgili bilgilendirme ve değerlendirmelerde bulundu.Sunumların ardından katılımcılara sınav uygulanarak öğrendiklerini pekiştirme imkanı sağlandı. Eğitim, yapılan sınavın ardından son buldu.

1.378 okunma

Yorum Yap

15 Haziran 2019 Cumartesi

EAL MEZUNLARINI HAYATA UĞURLADI

12 Haziran 2019 Çarşamba

İNÖNܒDE MEZUNİYET COŞKUSU

12 Haziran 2019 Çarşamba

KARNEDE 5 DOĞRU YAKLAŞIM

26 Nisan 2019 Cuma

GENÇLERİN SESSİZ ÇIĞLIĞI

10 Nisan 2019 Çarşamba

EĞİTİM Mİ ÖĞÜTÜM MÜ?

online ziyaretçi: 252
 
yukarı