ÜSTÜN YETENEKLİLER THAİLAN’DA GİDİYOR - Eskişehir Haberler

ÜSTÜN YETENEKLİLER THAİLAN’DA GİDİYOR

Anasayfa / Eğitim

APCG 2018 Dünya Üstün Yetenekliler Eğitim Kampı'na 20 Ülke 250 Üstün Yetenekli Öğrenci içerisinde Türkiye ' den TEK Okul olarak Eskişehir Bahçeşehir Koleji Ortaokulu 10 öğrenci ile katılmaya hak kazandı.

Öğrenciler Okul Müdürü İbrahim Taşdemir ve İngilizce Öğretmenleri Simona Göken ile birlikte 19 -24 Ağustos Tarihleri arasında Thailand , Bangkok Bilim Kampı'n da ünlü Japon, Amerikan ve Thailandlı eğitmenler ile Matematik, Spor ve Sanat içerikli aktivitelere katılacaklar. Bilim Kampı'nın dışında öğrenciler Thailand Kültürünü yaşayıp farklı bir kültür de tanımış olacaklar. Dünyaca Ünlü yerleri ziyaret edecekler.

TÜRKİYE’DEN TEK OKUL
 Okul müdürü İbrahim Taşdemir konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Kamp sonunda öğrenciler portfolyolarına Uluslararası  geçerliliği olan sertifikalarını ekleyecekler. Bu onların eğitim ve çalışma hayatlarında kendilerine büyük avantaj sağlayacak” dedi. Taşdemir ayrıca, “Türkiye’den Dünya Üstün Yetenekliler Eğitim Kampı’na davet edilen tek okul olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

813 okunma

Yorum Yap

18 Temmuz 2019 Perşembe

Tercih sürecinde aileler ne yapmalı?

18 Temmuz 2019 Perşembe

DENEYAP’TA DERS ZİLİ ÇALDI

10 Nisan 2019 Çarşamba

EĞİTİM Mİ ÖĞÜTÜM MÜ?

online ziyaretçi: 212
 
yukarı