Jandarmadan Kaçamadı

Anasayfa / Polis
Jandarmadan Kaçamadı

18 Eylül 2022 günü Tepebaşı/Karagözler mahallesinde meydana gelen ve piyasa değeri yaklaşık (100 bin TL) olan (300) metre bakır kablonun çalındığı Haberleşme ve Enerji Nakil Kablosu Hırsızlığı olayı ile ilgili olarak Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı JASAT Dedektif Timleri ile Tepebaşı İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen titiz çalışmalar sonucu, hırsızlık olayını gerçekleştiren şüpheli ile olayda kullanılan araç tespit edildi.

Olay failinin yakalanması ve çalınan malzemenin ele geçirilmesi maksadıyla, 28 Eylül 2022 tarihinde şüphelinin evi ile olayda kullanılan araçta yapılan aramada; olay şüphelisi (1) şahıs ile sekiz ayrı suçtan arandığı tespit edilen (Hırsızlık, Kaçakçılık, Konul Dokunulmazlığını İhlal , Mala Zarar Verme vb. (8) ayrı suçtan (29 Yıl 1 Ay 7 Gün) kesinleşmiş hapis cezası ile arandığı) cezaevi firarisi (1) şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Yapılan arama neticesinde (1) adet plakasız ve motor/şase numaları silinmiş motosiklet, (1) adet ruhsatsız av tüfeği, (1) adet uyuşturucu kullanma aparatı ile çalıntı olduğu değerlendirilen 1,5 metre uzunluğunda (2) adet geyik boynuzu ele geçirilerek muhafaza altına alındı.

Aramada ele geçen motosikletin, 15 Eylül 2022 tarihinde il merkezinden çalıntı olduğu tespit edilerek Cumhuriyet Savcısının talimatı ile sahibine teslim edildi.

Tepebaşı İlçe Jandarma Komutanlığında işlemleri tamamlanarak "Haberleşme ve Enerji Nakil Kablosu Hırsızlığı
ve Motosiklet Hırsızlığı" suçundan adli makamlara sevk edilen şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış, cezaevi firarisi şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

495 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 404
 
yukarı