Hırsızlar kaza yapınca yakalandı

Anasayfa / Polis
Hırsızlar kaza yapınca yakalandı

Alpu İlçesi Osmaniye Mahallesinde Meydana Gelen Bağ, Bahçe ve Tarladan Hırsızlık Olayı

Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı JASAT Dedektif Timleri ile Alpu İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, Karaman ilinden bir hırsızlık şebekesinin Alpu-Osmaniye mahallesine gelerek hırsızlık yapılacağı bilgisinin alınması üzerine: 10 Haziran 2022 gecesi belirtilen bölgede yapılan araştırmada, bir tarladan piyasa değeri yaklaşık 50 Bin TL olan 14 adet rulo halindeki damlama borularının çalındığı tespit edildi.

Olayın öğrenilmesine müteakip bölgede yapılan teknik/îstihbari çalışmalar neticesinde, olayda kullanılan araç ve içerisinde bulunan (5) şüpheli takibe alınmış, Ağapınar J.Krk.K.lığı önünde bulunan Yol Emniyet ve Kontrol Noktasında dur ihtarına uymayarak kaçan araç yapılan takip 71 Evler mahallesinde başka bir araca çarparak durması sonucu yakalandı.

Cumhuriyet Savcısının talimatı doğrultusunda çalınan malzemeler sahibine teslim edilmiş olup, gözaltına alınana şüpheliler adli makamlara sevk edilmiştir. Uyuşturucu ticareti yapmak suçundan 12 yıl kesinleşmiş hapis cezası ile aranan şüpheli tutuklanarak Eskişehir L Tipi Kapalı Ceza infaz Kurumuna teslim edilmiş olup diğer şüphelilerin adli işlemleri devam etmektedir.

359 okunma

Yorum Yap

4 Ağustos 2022 Perşembe

Hırsızlar Jandarmadan Kaçamadı

4 Ağustos 2022 Perşembe

Hem Yakalandılar, Hem Direndiler..

3 Ağustos 2022 Çarşamba

Bin 810 Alkollü Çıktı..

online ziyaretçi: 368
 
yukarı