Kapanan Yolda Kalan Ailenin Yardımna Jandarma Koştu - Eskişehir Haberler

Kapanan Yolda Kalan Ailenin Yardımna Jandarma Koştu

Anasayfa / Polis
Kapanan Yolda Kalan Ailenin Yardımna Jandarma Koştu

24.03.2021 günü saat:21.00 sıralarında Sivrihisar-Kaymaz Mahallesinden, Beylikova-İkipınar mahallesine özel aracıyla gitmekte olan E.ÇAĞLAMAZ,  yoğun kar yağışı ve tipi sebebiyle yolun kapanması sonucu araçları ile kara saplandıklarını, yanında eşi ve küçük bebeklerinin bulunduğunu bildirerek 112 Acil Çağrı Merkezinden yardım istedi.

112 Acil Çağrı Merkezinden yardım talebini alan Beylikova İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri derhal harekete geçerek mahsur kalan aileye ulaşılmış ve Jandarma Devriyesinin yardımıyla aile kurtarılarak sağlıklı bir şekilde evlerine gitmeleri sağlandı.

Kara saplanan aracın çıkarılması ve yolun trafiğe tekrar açılması için Eskişehir Büyükşehir Belediye ekipleri ile kurulan koordine neticesinde kısa sürede kar ve tipiden kapanan yol trafiğe açılmış ve kara saplanan araç kurtarıldı.

Eskişehir İl Jandarma Komutanlığınca, yardıma ihtiyaç duyan veya mahsur kalmış vatandaşlarımızın kurtarılması ve yardım edilmesi faaliyetlerine bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kararlılıkla devam edilecektir.

 

4.967 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 524
 
yukarı