Vali Çakacak, Jandarma Teşkilatı’nın 180’inci Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı - Eskişehir Haberler

Vali Çakacak, Jandarma Teşkilatı’nın 180’inci Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı

Anasayfa / Polis

Vali Özdemir Çakacak, Jandarma Teşkilatı'nın kuruluşunun 180'inci yıl dönümü münasebetiyle, İl Jandarma Komutanı J.Alb. İlhan Şen ve beraberindeki personeli makamında kabul etti.

Jandarma Teşkilatı'nın Türk idare sistemi içerisinde geçmişi çok eskilere dayanan köklü bir kuruluş olduğunu kaydeden Vali Çakacak, nazik ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Jandarma Teşkilatı'nın 180'inci yılını kutlamanın gururunu hep birlikte yaşadıklarını kaydeden Vali Çakacak, “Gücünü yasalardan ve desteğini Aziz Milletimizden alan Jandarma Teşkilatımız, Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünün korunması, vatandaşlarımızın huzur içerisinde yaşaması ve ülkemizde düzenin sağlanması gibi önemli görevleri, üstün hizmet anlayışıyla, başarıyla yerine getirmektedir.” dedi.

180 yıllık birikim ve tecrübesiyle vatandaşın huzur ve güvenliğinin teminine ve özellikle de terörün önlenmesine yönelik çalışmalarını mesai mefhumu gözetmeksizin başarıyla sürdürdüğünü bildiren Vali Çakacak, “Milletimizle dayanışma içinde hizmet etmekte olan Jandarma Teşkilatımızın kararlı ve özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyor, kuruluş yıl dönümünde, aziz şehitlerimizi rahmet ve saygıyla, gazilerimizi minnetle anıyor, Jandarma Teşkilatı personelimize bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonraki çalışma hayatlarında da başarılar diliyorum.” ifadelerinde bulundu.

Ziyareti kabulden dolayı Vali Çakacak’a teşekkürlerini ileten İl Jandarma Komutanı Şen ise, kuruluş yıl dönümü münasebetiyle düzenlenecek olan etkinlikler hakkında bilgi verdi.

1.616 okunma

Yorum Yap

20 Eylül 2019 Cuma

Korsan Kitap Baskını

online ziyaretçi: 201
 
yukarı