Vali Çakacak’ın Jandarma Teşkilatının 180. Kuruluş Yıldönümü Kutlama Mesajı - Eskişehir Haberler

Vali Çakacak’ın Jandarma Teşkilatının 180. Kuruluş Yıldönümü Kutlama Mesajı

Anasayfa / Polis

Ülkemizin huzur ve güvenliğini temin etme adına büyük bir fedakârlıkla hizmet veren Jandarma Teşkilatımız; vatan sevgisi, iyi eğitimli personeli, modern donanımı, disiplin ve kabiliyetiyle daima takdiri hak etmiş; aynı zamanda hakka, hukuka, adalete, insan haklarına ve demokratik değerlere bağlılığıyla da Aziz Milletimizin gönlünde özel bir yere sahip olmayı başarmıştır.

Türk Milleti’nin bağrından çıkmış, kamu düzeninin korunması çalışmalarında mesai mefhumu gözetmeksizin her zaman Aziz Milletimizin hizmetinde olan değerli teşkilat mensuplarımızın kuruluş yıldönümünü kutluyorum.

Türk idare sistemi içerisinde geçmişi çok eskilere dayanan ve en köklü teşkilatlarımızdan birisi olan Jandarma Teşkilatımız; 180 yıllık birikim ve tecrübesiyle vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin teminine ve özellikle de terörün önlenmesine yönelik çalışmalarını mesai mefhumu gözetmeksizin başarıyla sürdürmektedir.

Gücünü yasalardan ve desteğini Aziz Milletimizden alan Jandarma Teşkilatımız, Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünün korunması, vatandaşlarımızın huzur içerisinde yaşaması ve ülkemizde düzenin sağlanması gibi önemli görevleri, üstün hizmet anlayışıyla, başarıyla yerine getirmektedir.

Yurdumuzun her köşesinde halkımızla iç içe ve büyük bir özveriyle görev yapmakta olan Jandarma Teşkilatımız, “Önce insan!” diyerek ve “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın!” anlayışına sahip olarak, vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerini gözeten, halkın memnuniyetini sağlayan bir görev bilinci ve hizmet anlayışı ile halkımızla bütünleşmiştir.

Ülkemizin her yanında olduğu gibi, ilimizde de bu yüksek ruh ve şuurla görevlerini yerine getiren Jandarma Teşkilatımızın gösterdiği büyük fedakârlık ve ulaştığı başarılar her türlü takdirin üstündedir. Milletimizle dayanışma içinde hizmet etmekte olan Jandarma Teşkilatımızın kararlı ve özverili çalışmaları için tebrik ediyor, kuruluş yıl dönümünde, aziz şehitlerimizi rahmet ve saygıyla, gazilerimizi minnetle anıyor, Jandarma Teşkilatı personelimize bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonraki çalışma hayatlarında da başarılar diliyorum.

 

1.525 okunma

Yorum Yap

20 Eylül 2019 Cuma

Korsan Kitap Baskını

online ziyaretçi: 381
 
yukarı