ESKİŞEHİR KIŞA ÇİÇEKLERLE HAZIRLANIYOR

Anasayfa / Güncel
ESKİŞEHİR KIŞA ÇİÇEKLERLE HAZIRLANIYOR

Eskişehir için yaz dönemi sona ererken yeni zorlu bir dönem başlıyor. Özellikle alt yapı sorunları yanında üst yapı sorunları da kış aylarında yaz dönemine göre çok daha büyük sıkıntılara neden oluyor. Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin Eskişehir kışa çiçeklerle hazırlanıyor açıklamasını gören vatandaşlar "çukurlara çiçek mi ekecekler?" demekten kendilerini alıkoyamadılar.

ESKİŞEHİR KIŞA ÇİÇEKLERLE HAZIRLANIYOR

Yaz aylarında kendi seralarında yetiştirdiği rengârenk çiçekler ile bulvarlar, caddeler, kavşaklar ve parkları çiçek bahçesine çeviren Büyükşehir Belediyesi, kış hazırlıkları kapsamında şehri yine çiçeklerle donatıyor.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda çalışmalarına yoğun bir şekilde devam eden Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri, kendi seralarında 1 milyon adet yazlık ve kışlık çiçek üretimi yaptı. Türkiye'de birçok yerel yönetimin aksine dışarıdan çiçek veya bitki almak yerine kendi imkânları ile üretmeyi tercih eden ve bu konuda büyük oranda tasarruf eden Büyükşehir Belediyesi bu alanda da örnek olmayı başardı.

Şehri güzelleştirmek için orta caddeler, kavşaklar, refüj, parklar gibi yeşil alanlara ekilen çiçeklerin yanı sıra bayramlarda ve özel günlerde de on binlerce çiçek vatandaşlara ücretsiz dağıtılırken, yaklaşan kış öncesi şehir yine çiçeklerle donatılıyor.

İklime uygun yetiştirilen rengârenk çiçekler toprakla buluşurken, Park ve Bahçeler Dairesi yetkilileri, seralarda özenle hazırlanan çiçeklerin, cadde ve bulvarlar başta olmak üzere şehrin dört bir yanında ayrı güzellik katmaya devam edeceğini belirtti.

 

481 okunma

Yorum Yap

9 Ocak 2023 Pazartesi

VATANI SEVMEK

28 Aralık 2022 Çarşamba

Emek Mahallesi Lise İstiyor

12 Aralık 2022 Pazartesi

AMA’SIZ ANCAK’SIZ

29 Kasım 2022 Salı

40 YALAN!

28 Kasım 2022 Pazartesi

BU ÜLKENİN OKUMUŞU

18 Haziran 2022 Cumartesi

BİRÇOK İLÇE ÇIRILÇIPLAK!

13 Haziran 2022 Pazartesi

BİZLER İSTİKBÂLDEN ÜMÎD VARIZ

11 Mayıs 2022 Çarşamba

BUNLARIN FİKİRLERİ ZEHİRLİDİR

24 Şubat 2022 Perşembe

16 YAŞINDA

online ziyaretçi: 466
 
yukarı