Kutsal topraklarda Diyanet’ten hacı adaylarına kargo hizmeti

Anasayfa / Güncel
Kutsal topraklarda Diyanet’ten hacı adaylarına kargo hizmeti

Diyanet İşleri Başkanlığı, hac ibadetini ifa etmek üzere kutsal beldelerde bulunan Türkiyeli hacı adaylarının aldığı hurma, zemzem ve hediyelik eşyalarını güvenle Türkiye'ye ulaştırılıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı, hac farizasını yerine getirmek üzere her yıl Mekke ve Medine'ye gelen binlerce hacı adayına, güvenilir kargo hizmeti sunuyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve PTTbirliğiyle, hacıların kutsal beldelerden aldıkları hurma ve hediyelik eşyalar kargolanarak, Türkiye’deki adreslerine sorunsuz bir şekilde teslim ediliyor.

Hacılara sunulan kargo hizmetleri hakkında Diyanet Haber'e açıklamalarda bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı Medine Kargo Hizmetleri Koordinatörü Zeynel Abidin Akduman, "Başkanlığımız, yurt içinden ve yurt dışından hac ve umre görevlerini ifa etmek üzere kutsal topraklara gelen hacı adaylarımıza kaliteli hizmet vermeyi kendisine şiar edinmiştir. Bu kapsamda hacılarımızın görevlerini en güzel şekilde yerine getirmek, günlük hayatta karşılaşabilecekleri problemleri en aza indirmek amacıyla çeşitli hizmetler yürütmektedir. Bu hizmetlerden bir tanesi de Kutsal Topraklardan ülkemize hurma ve hediyelik eşya göndermek isteyen hacı adaylarımıza yönelik kargo hizmetidir." dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığının kargo hizmetleri hakkında bilgi veren Akduman, "Kutsal topraklara hac ve umre ibadeti için gelen vatandaşlarımız aldıkları hurma ve diğer hediyelik eşyaların kendilerine yük olmadan zamanında ve güvenli bir şekilde Türkiye’deki adreslerine gönderilmesini arzu ediyor. Bu sebeple Başkanlığımız, vatandaşlarımızın bu ihtiyacını karşılamak için kutsal topraklarda kargo hizmeti vermektedir. Kargo ekibimizin görevi; umre yolcularımızdan talep edenlerin Medine’den satın aldıkları hurma ve hediyelik eşyalarının ülkelerindeki adreslerine güvenli bir şekilde ulaştırılmasını sağlamaktır." ifadelerini kullandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı adına kargo hizmeti verdiklerini belirten Akduman, hacıları yanlış yönlendirmeye yönelik bazı girişimlere dikkat çekerek hacı adaylarının kargolarını, Diyanet’lebirliği halinde ve uyum içerisinde hareket eden PTT şubesinden göndermelerini veya Diyanet görevlilerinden destek almalarını vurguladı.

Medine Kargo Ekip Başkanı Akduman, geçmiş yıllarda bazı hacıların, özel kargo firmalarının ismini kullananlar tarafından mağdur edildiğini hatırlatarak, “Hacılarımız kargo hizmetleri noktasında muhakkak kafilelerindeki grup hocalarından destek istesinler." uyarısında bulundu.

Akduman şöyle devam etti:

Kargo hizmetlerimiz, Medine-i Münevvere’de Diyanet İşleri Başkanlığı İdare Merkez binası altında ve Grand Safi Otel Lobisinde devam etmektedir. Gerektiğinde kargolar, talep edilmesi durumunda gezici kargo ekiplerince otel ve hurma bahçelerinden de randevu usulü ile teslim alınmaktadır. Bu hizmetleri yerine getirmek için Başkanlığımız tarafından 18 personel görevlendirilmiştir. Bu çerçevede Diyanet İşleri Başkanlığı, devletimizin güvencesi altında Diyanet-Acente ayrımı yapmaksızın, kutsal topraklara gelen hac ve umre yolcularımızın bu arzularını yerine getirmeye yardımcı olmak üzere, Ticaret Bakanlığı ve PTT AŞ ile yaptığı işbirliği çerçevesinde kargo hizmeti sunmaktadır." dedi.

 

KAYNAK: DİYANET HABER

 

599 okunma

Yorum Yap

13 Haziran 2022 Pazartesi

BİZLER İSTİKBÂLDEN ÜMÎD VARIZ

1 Haziran 2022 Çarşamba

Diyet muayenesi nedir?

31 Mayıs 2022 Salı

Yoga Bahane, Algı Şahane

11 Ocak 2022 Salı

MISIR UYGARLIĞI

5 Ocak 2022 Çarşamba

MEZOPOTAMYA

28 Aralık 2021 Salı

BİR YILIN ARDINDAN

21 Aralık 2021 Salı

BU NEDİR!

7 Aralık 2021 Salı

VİCDAN

1 Aralık 2021 Çarşamba

...BENİM ELLERİM UFAK

30 Kasım 2021 Salı

MÜSLÜME

23 Kasım 2021 Salı

TÜKETİM TOPLUMU

10 Kasım 2021 Çarşamba

BÜYÜK OYUNU HÂLÂ GÖREMEYEN VAR MI?

9 Kasım 2021 Salı

AHLAK MESELESİ

2 Kasım 2021 Salı

ÖNCE KENDİNDEN BAŞLA

27 Ekim 2021 Çarşamba

ESKİ ÖĞRETMENLER

19 Ekim 2021 Salı

İLİMSİZ BİLGİLER

13 Ekim 2021 Çarşamba

BÜYÜKLER ÇOCUKTUR

8 Ekim 2021 Cuma

KÖYÜM KÖYÜM!

4 Ekim 2021 Pazartesi

KADROSUZLAR

27 Eylül 2021 Pazartesi

KADIN ERKEK EŞİT DEĞİLDİR

20 Eylül 2021 Pazartesi

ÖLÜMLÜSÜN İNSANOĞU!

12 Eylül 2021 Pazar

UYANIN MİLLET TÜRKLER GELİYOR

7 Eylül 2021 Salı

AŞI OLUN AŞI!

6 Eylül 2021 Pazartesi

KALP, YÜREK, GÖNÜL…

6 Eylül 2021 Pazartesi

Eğitim Öğretim Başladı…

26 Ağustos 2021 Perşembe

VATANSIZLIK

online ziyaretçi: 330
 
yukarı