Sadece Belediye Kiracılarından KİRA ALMASIN DEDİLER - Eskişehir Haberler

Sadece Belediye Kiracılarından KİRA ALMASIN DEDİLER

Anasayfa / Güncel
Sadece Belediye Kiracılarından KİRA ALMASIN DEDİLER

Önceki gün meclis toplantısında gündem dışı söz olarak konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Murat Özcan konuşmasında, tarihi Odunpazarı bölgesinde belediyenin kiracısı olan esnaf hakkında endişeleri ve esnafın yaşadığı sıkıntıları dile getirirken, çok sayıda esnafın kepenk indirmeye başladığını gördüklerini, esnaftan alınan kiralarda indirim yerine hiç kira alınmamasını ve belediyenin elinden gelen desteği vermesini talep ettiklerini dile getirdi

Medyamidas.com'un haberi sonrasında sosyal medyada çok konuşulanlar arasına giren konu önümüzdeki günlerde de gündemde kalmaya devam edecek gibi görünüyor.

Odaların topladıkları aidatlar ile üyelerine destek olsun. YEMEDİLERSE DURUYOR

Meclis toplantısında daha sonra esnafın durumuyla ilgili tartışmalar sırasında, konuyu ticaret, sanayi ve esnaf odalarına getiren Belediye Başkanı Kazım Kurt, "Ticaret Odaları, Sanayi Odaları, Esnaf odaları üyesini dinlesin. Üyelerinin sorunlarına çare arasın, biriktirdiği aidat paralarından üyelerine destek olsun. Yemedilerse duruyor. Ben size söyleyeyim aidat paralarını... Şimdi Yassıada'da kumarhane yapıyorsunuz, Bozcaada'da otel yapıyorsunuz. Buraya yazın. Kazım Kurt, 8 Ocak 2021'de söylemişti dersiniz. Odalar ve Borsalar Birliği'ne verdiniz, tüccarın, esnafın aidatları ile o işleri yapıyor" dedi. 

AK Parti Grup Başkanvekili Murat Özcan, "TOBB'un kumarhane açtığını mı iddia ediyorsunuz. Eğer bu işleri yapıyorsa en başta ben karşı çıkarım. Ne münasebet" diyerek tepki gösterdi. 

Kazım Kurt, "Odalar ve Borsalar Birliği için söylüyorum, paralarının, aidatlarının büyük kısmı oralara gidiyor. Biliyorum, söylüyorum, araştırın. Odalar ve Borsalar Birliği'nin paraları nereye gidiyor, yatırımlar nereye yapılıyor" dedi. 

Bu sözler üzerine mecliste tartışma yaşanırken, Kazım Kurt'un Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne yönelik bu iddiası meclis toplantısı sonrasında da çok tartışıldı. 

Medyamidas'ın haberinden sonra Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Cemaletin Kesikbaş, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan TEPKİ mesajları yayınladılar.

Kazım Kurt'a bir tepki de Ömer Zeydan'dan geldi!

Kumarhane iddiasına bir tepki de Demokrat Parti'den

AK Parti'den de tepki yağıyor

 

2.953 okunma

Yorum Yap

7 Ocak 2021 Perşembe

HASTA FİKİRLER

24 Aralık 2020 Perşembe

ZEKİ AMA

14 Aralık 2020 Pazartesi

VE DÜNYA’YA HAYKIRDIK

7 Aralık 2020 Pazartesi

NEDİR BU BATI AŞKI

31 Ekim 2020 Cumartesi

CADILAR BAYRAMI!

28 Ekim 2020 Çarşamba

BATI KENDİ BAŞINI YEMEYE NÂMZET

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

20 Nisan 2020 Pazartesi

Burası MALIÇ, SÜLELER...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

24 Mart 2020 Salı

MUAMMER KARAMAN KONUŞUYOR!

9 Mart 2020 Pazartesi

8 MART İŞİN PROTOKOLÜ...

online ziyaretçi: 990
 
yukarı