200 Kişi karantinada - Eskişehir Haberler

200 Kişi karantinada

Anasayfa / Güncel
200 Kişi karantinada

İsmet İnönü Caddesinde yer alan Havacılar Sitesinde görevli kapıcıda Covid 19 çıkması sonucu sitenin bir bloğu karantina altına alındı.


Pozitif vakaya rastlanan Havacılar Sitesine kısa sürede ulaşan ekipler, gerekli tüm tedbirleri alarak, söz konusu ikametlerde ön inceleme yaptı. Ekipler, özel kıyafetleri ile önce apartmanların giriş ve çıkışlarını kontrol altına aldı. İlk etapta karantinaya alınan toplam 70 dairede yaşayan 65 yaş üstü vatandaşlara koronavirüsü testi yapıldı.


Sitede görev yapan bir kapıcının korona virüsüne yakaladığı tespit edildiği ileri sürüldü.70 dairede yaşayan yaklaşık 200+ kişinin de gece yarısı alınan karar doğrultusunda karantina altına alındıkları öğrenildi. Ülke genelinde vaka ve ölenlerin sayısı giderek artarken ürkütücü bir gelişmede yine Eskişehir’de yaşandı.


Daha önce de Yenidoğan Mahallesi Cumhuriyet Bulvarı üzerinde yer alan Yunuskent bloklarında meydana gelen olayın bir benzeri de önceki gece Şirintepe Mahallesi İsmet İnönü Caddesinde yer alan Havacılar Sitesinde yaşandı. Akşam saatlerinde sitede görev yapan kapıcılarda Covid-19- rastlanıldığı haberi ikamet eden vatandaşlar arasında büyük bir panik ve korkunun yaşanmasına sebebiyet verdi. Virüs salgını nedeniyle, İl Hıfzıssıhha Kurulunca Havacılar sitesinde karantina uygulanmasına karar verildi.


Edinilen bilgilere göre, koronavirüs tanısı konulan kişilerin filyasyon çalışmalarında temas öyküsünün olması nedeniyle bulaşığın önlenmesini sağlamak, halk sağlığını korumak ve salgının kontrolü amacıyla karantina uygulamasının kararlaştırıldığı belirtildi. Yapılan açıklamada ayrıca, ikinci bir emre kadar sitedeki bir bloğun giriş ve çıkışlarının Sınırlandırılmasına karar verildiği kaydedildi.


EKİPLER GECE BOYUNCA TEST YAPTI, ATIKLARI İMHA ETTİ RDİ


Vaka sayısının yaşandığı Havacılar sitesine kısa sürede ulaşan ekipler, gerekli tüm tedbirleri alarak, söz konusu ikametlerde ön inceleme yaptı. Özel kıyafetleri ile önce apartmanların giriş ve çıkışlarını kontrol altına aldı. İlk etapta karantinaya alınan 50 dairelik sitede yaşayan 65 yaş üstü vatandaşlara koronavirüsü testi yapıldı. Ekipler, bina önlerine çıkartılan atıkların da imha edilmesini sağladı. Virüs vakasının yaşandığı sitede ikamet eden yaklaşık 200 kişiye de 14 gün sokağa çıkmamalarının yasaklandığı hatırlatıldı. Geç saatlere kadar süren çalışmamın ardından diğer vatandaşlara da hafta başından itibaren test yapılacağı belirtildi.


2’NCİ ADRES IHKAMURKET MAHALLESİ OLDU


Odunpazari ilçesi Ihlamurkent Mahallesinde de salgın paniği hâkimdi. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından inşa edilen personel bloklarında yaşayan ve ismi açıklanmayan bir ikamet sakininde virüs belirtileri görüldü. Bunun üzerine şahıs,14 gün boyunca karantina altına alınırken dışarıya da çıkmasına yasak getirildi. Virüs şüphesinin yaşandığı sitedeki tüm bloklar, yönetimin aldığı karar görevliler tarafından dezenfekte edildi.

 

istikbalgazetesi.com

3.468 okunma

Yorum Yap

14 Eylül 2020 Pazartesi

SABIR TAŞIMIZI ÇATLATMAYIN

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

22 Ağustos 2020 Cumartesi

KÜÇÜK ESNAF VE MAHALLE AVM SAVAŞI!

3 Ağustos 2020 Pazartesi

SAHTE SOLUN DİKTATÖR LİDERİ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

14 Nisan 2020 Salı

KORONA VİRÜS

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 1189
 
yukarı