Eskişehir’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 98’nci Yıl Dönümü Törenle Kutlandı - Eskişehir Haberler

Eskişehir’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 98’nci Yıl Dönümü Törenle Kutlandı

Anasayfa / Güncel
Eskişehir’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 98’nci Yıl Dönümü Törenle Kutlandı

Eskişehir’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 98’nci Yıl Dönümü münasebetiyle, Valilik Meydanı’nda Çelenk Sunma ve Kutlama Töreni düzenlendi.

Vilayet Meydanı’nda gerçekleşen programa Vali Erol Ayyıldız, Muharip Hava Kuvveti ve Garnizon Komutanı Hava Orgeneral Atilla Gülan, Eskişehir Milletvekilleri Prof. Dr. Nabi Avcı, Utku Çakırözer, Metin Nurullah Sazak, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Önder, askeri ve mülki erkân, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri katıldı.

Tören, A Protokolüne ait çelenklerin Atatürk Anıtına sunulması, askerî bando eşliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile birlikte şanlı bayrağımızın göndere çekilmesiyle başladı.

Eskişehir’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 98. Yıl Dönümü vesilesiyle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın gönderdiği mesaj okundu.   “Eskişehir ilimizin düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünde vatandaşlarımıza tebriklerimi iletiyorum.” şeklinde başlayan mesajın devamı şöyledir: “İstiklal Mücadelesi, vatanı canlarından üstün tutan, kahramanlıklarıyla tarihe mal olan tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin emsalsiz fedakârlıkları, aziz milletimizin bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkma kararlılığı sayesinde zaferle neticelenmiştir. Böyle kutlu bir anlayışla, kadim medeniyetimizin mirası üzerine kurulan Cumhuriyetimizi kazanımlarıyla korumak, yaşatmak, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak, yeni başarılarla daha da güçlendirmek suretiyle geleceğe taşımak için büyük bir azimle çalışmaya devam ediyoruz. Bu inançla, İstiklal Savaşımızın bütün kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum. Eskişehir’in bu gurur gününü tekrar kutluyor, tüm vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum.”

Törende bir konuşma yapan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Önder; "İnönü Meydan Savaşı ile başlayan ve 30 Ağustos 1922'de düşman ordularının Dumlupınar'da yenilgisiyle sonuçlanan ulusal kurtuluş savaşının en önemli başarıları, bugün üzerinde onur ve gururla yaşadığımız bu topraklarda gerçekleşmiştir. Her bir karışı şehit kanlarıyla sulanmış bu topraklar, bizim en aziz ve en değerli varlığımızdır. Hiç kimse zerre kadar kuşku ve endişe duymamalıdır ki, atalarımızın 97 yıl önce gösterdikleri büyük cesaret ve fedakârlığı, bizler de bugün göstermekte bir dakika bile tereddüt etmeyiz" dedi.

Valilik Meydanı’nda gerçekleştirilen tören; Hava Piyade Bnb. Erkin Karabacak’ın konuşması ile sona erdi.

Daha sonra Eskişehir’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 98. Yıl Dönümü kutlamaları, Kanlıpınar Şehitliğinde düzenlenen törenle son buldu.

2.616 okunma

Yorum Yap

24 Eylül 2020 Perşembe

İL MÜFTÜLÜĞÜNDE VEDA PROGRAMI

14 Eylül 2020 Pazartesi

SABIR TAŞIMIZI ÇATLATMAYIN

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

20 Nisan 2020 Pazartesi

Burası MALIÇ, SÜLELER...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

24 Mart 2020 Salı

MUAMMER KARAMAN KONUŞUYOR!

9 Mart 2020 Pazartesi

8 MART İŞİN PROTOKOLÜ...

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 385
 
yukarı