Pozitif vaka sayısı inişe geçti - Eskişehir Haberler

Pozitif vaka sayısı inişe geçti

Anasayfa / Güncel
Pozitif vaka sayısı inişe geçti

Küçük Millet Meclisinde konuşan Tabipler Odası eski Başkanı Mehmet Akif Aladağ, “Salgının boyutları Eskişehir’de diğer illerle paralellik gösteriyor. Başta pik yakaladı, sonra düştü. Normalleşmeyle tekrar yükselme yaşadı. Şimdi bir plato çizdi ve yavaş yavaş inişe geçti” dedi.

Küçük Millet Meclisi koronavirüs kısıtlamalarının ardından ilk kez toplandı. Gerçekleşen buluşmada, covid sürecine ilişkin Eskişehir’deki detaylar ele alındı. Tabipler Odası eski Başkanı Aladağ, Eskişehir’de seyreden vakalara ilişkin önemli bilgiler verdi. Aladağ, “Normalleşme ile pozitif vakalar yükseldi ama şimdi yeniden inişe geçiyor” dedi.  Toplantıda ülke gündemine dair diğer meseleler de masaya yatırıldı.Özdilek Sanat Merkezinin bahçesinde koronavirüs tedbirlerine uygun olarak toplanan mecliste Saadet Partisi İl Başkanı Fesih Bingöl, Tabipler Odası eski Başkanı Mehmet Akif Aladağ ve Avukat Şahap Arpacı gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

RAKAMLARLA KONUŞMAK DOĞRU DEĞİL
Eskişehir’deki koronavirüs sürecini anlatan Tabipler Odası eski Başkanı Mehmet Akif Aladağ, “Salgın boyutları Eskişehir’de diğer illerle paralellik gösteriyor. Başta pik yakaladı, sonra düştü. Normalleşmeyle tekrar yükselme yaşadı. Şimdi bir plato çizdi ve yavaş yavaş inişe geçti. Burada rakamlar üzerinden konuşmanın doğru olduğuna inanmıyorum. Şu an Eskişehir’de 2 bine yakın pozitif test var gözüküyor. Ama rakamların haricinde muayene bulgularıyla bu sayının fazla olduğunu biliyoruz. Bu enfeksiyon tüm dünyaya yayıldıktan sonra Türkiye’de etkisini gösterdi. Rakam ne olursa olsun öldürücü bir virüs. Virüsün bilineni bilinmeyeninden daha az ama zamanla ilgilerin çoğunluğuna ulaşılır ve ona göre tedbir alınır” dedi.

 

istikbalgazetesi.ccom

3.212 okunma

Yorum Yap

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 393
 
yukarı