Çalışmalar Korona Günlerinde Hızlansa da BİTECEK GİBİ GÖRÜNMÜYOR - Eskişehir Haberler

Çalışmalar Korona Günlerinde Hızlansa da BİTECEK GİBİ GÖRÜNMÜYOR

Anasayfa / Güncel
Çalışmalar Korona Günlerinde Hızlansa da BİTECEK GİBİ GÖRÜNMÜYOR

Eskişehir de özellikle alt yapı ve üst yapı konusundaki çalışmalar zamanında önlem alınmadığı için büyük bir sorun haline geldi. Kentin pek çok noktası tamir, bakım, yama çalışmaları için sırada bekliyor. Korona günleri ve sokağa çıkma yasaklarının olduğu günlerde Büyükşehir Belediyesi bu eksikleri gidermek için çalışmalar yapıyor. Ancak tüm sıkıntıların öyle kolayca çözülmesi zor görünüyor. Özellikle sosyal medya üzerinde farklı mahallelerden vatandaşların paylaştıkları üst yapı görüntüleri çalışmalar konusunda ne kadar geç kalındığını da gösteriyor.

Korona Virüs ile Mücadele Eylem Planı'nı kararlılıkla uygulayan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde bir yandan Kriz Masası aracılığıyla vatandaşların ihtiyaçlarını giderirken, diğer yandan da çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda geçtiğimiz haftalarda tramvay hemzemin geçitlerini asfaltlayan ekipler, trafik akışının yoğun olduğu cadde ve bulvarlarda sıcak asfalt çalışmalarını sürdürüyor.

Krizi fırsata çevirerek planlanan çalışmaları daha hızlı gerçekleştirmek isteyen Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda sorumluluk alanında bulunan cadde, bulvar ve kavşaklarda sıcak asfalt çalışması gerçekleştiriyor. Geçtiğimiz hafta 2. Arabacılar Bulvarı’nda ESKİ’nin yağmur suyu ızgaralarını yenilemesinin ardından, Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri de bu hafta cadde üzerinde sıcak asfalt çalışması gerçekleştirdi. Bu bölgedeki çalışmaların yanı sıra Eğitimciler Caddesi ve Sevinç Caddesi’nde de sıcak asfalt çalışması gerçekleştirdiklerini belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, yaz boyunca imkanlar ölçüsünde hem kent merkezinde hem de kırsal mahallelerde bakım, onarım ve yenileme çalışmalarının devam edeceğini ifade ettiler.

 

3.884 okunma

Yorum Yap

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

3 Ağustos 2019 Cumartesi

BEN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM...

online ziyaretçi: 1344
 
yukarı