Kalabak Su’da sıkıntı ZAM HABERCİSİ Mİ? - Eskişehir Haberler

Kalabak Su’da sıkıntı ZAM HABERCİSİ Mİ?

Anasayfa / Güncel
Kalabak Su’da sıkıntı ZAM HABERCİSİ Mİ?

Eskişehirliler son haftalarda Kalabak Su tedarikinde büyük sıkıntılar yaşıyorlar. Daha önce gün aşırı mahalleye uğrayan Kalabak Su sakalarının artık 4-5 günde bir gelmesi, bu sürenin her geçen gün uzaması vatandaşı farklı arayışlara itmeye başladı. Vatandaş farklı arayışlara başlarken Yılbaşında Kalabak Su'ya zam yapılacağı yönündeki söylentiler de artıyor.

SU KAYNAKLARINDAKİ AZALMA DAĞITIMIN AZALMASINA NEDEN OLDU

Eskişehirden Haberler olarak Kalabak Su'da yaşanan sıkıntının su kaynaklarında meydana gelen azalmadan kaynaklandığını sizlere daha önce duyurmuştuk. Büyükşehir Belediyesi ESKİ Genel Müdürlüğü'nden konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmazken Kalabak Su sakalarının dağıtımı eski düzene henüz oturmadı. Dolayısı ile vatandaş açısından sıkıntı devam ediyor.  

DİĞER SU MARKALARINA, ÖZELLİKLE DE KİRAZLI SU'YA TALEP ARTTI

Kalabak Su temin etmede gittikçe daha fazla sıkıntı çeken vatandaşların su krizini aşmak için farklı arayışlara girdikleri gözleniyor. Bu arayışlardan birisi Eskişehirlilerin diğer su markalarına yönelmeleri. 

Kalabak Su bulmakta gittikçe daha fazla sıkıntı çeken Eskişehirliler, Bursa ve Kütahya menşeliler başta olmak üzere diğer su markalarına abone olmaya başladılar. Kalabak Su'da yaşanan sıkıntıdan en olumlu şekilde etkilenen marka ise Kirazlı Su oldu. Kirazlı Su'ya olan talebin Kalabak Su'da yaşanan sıkıntıya paralel olarak arttığı ifade ediliyor.

ZAM SÖYLENTİLERİ ARTIYOR, BELEDİYEDEN HERHANGİ BİR AÇIKLAMA YOK

Diğer yandan vatandaş Kalabak Su'yu bulmakta sıkıntı çekerken, 1 Ocak 2020 itibariyle Kalabak Su fiyatlarına 1 liralık bir zammın daha yapılacağı yönünde söylentiler de başını alıp gitmiş durumda. Ancak ne Kalabak Su'da yaşanan sıkıntının ne zaman aşılacağı ne de Kalabak Su'ya yakın zamanda bir zam gelip gelmeyeceği yönünde Büyükşehir Belediyesi ESKİ Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapılmış değil.

ŞEBEKE SUYUNA YÜZDE 60 ZAM VE KALABAK'TAKİ SIKINTI ARITMA SEKTÖRÜNÜ CANLANDIRDI

Kalabak Su'da yaşanan sıkıntı, şebeke suyundaki yüksek zamdan hoşnut kalmayan Eskişehirlileri arıtma taktırmaya da yöneltiyor. Bazı vatandaşlar şebeke suyu zammına tepki göstererek arıtma taktırırken "Arıtmak taktırdığımız isabet olmuş; Kalabak Su bulmakta da artık zorlanıyoruz. Ne zaman normale döneceğimiz de belli değil. Yağış da oldu ama henüz kaynaklara bir faydası olmadı demek ki!" diyerek tepkilerini dile getiriyorlar.

 

eskisehirdenhaberler.com

4.470 okunma

Yorum Yap

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

1 Nisan 2019 Pazartesi

METRİSTEPE - BU VATAN KİMİN?

online ziyaretçi: 335
 
yukarı