Yıllar Sonra Anadolu Üniversitesinin Yağmur Suyu Hattı Yenileniyor - Eskişehir Haberler

Yıllar Sonra Anadolu Üniversitesinin Yağmur Suyu Hattı Yenileniyor

Anasayfa / Güncel

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi kent merkezi ve kırsal ilçelerde sorumluluk alanında bulunan alanlarda alt yapı ve üst yapı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Son olarak ESKİ tarafından Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü içerisinde gerçekleştirilen yağmur suyu hattı yenileme çalışmalarının ardından, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından çalışması tamamlanan alanlar sıcak asfalt ile kapatılıyor.

Yaptığı yatırımlar ile Eskişehir genelinde alt yapı yenileme çalışmalarını sürdüren ESKİ, son olarak Anadolu Üniversitesi içerisinde şiddetli yağışlarda meydana gelen su baskınlarının önüne geçebilmek için Yunus Emre Kampüsü’nün yağmur suyu hattını yeniledi. Karsak Sokak’tan başlayan ve kampüs içerisinden Asilzade Sokağa devam eden yeni hat, Gümüştan Sokak’taki mevcut hat ile birleştirildi. 1000’lik ebatlarda boruların döşendiği kampüs içerisinde çalışmaların tamamlandığı alanlarda da öğrencilerin zorluk yaşamaması için Büyükşehir Belediyesi ekiplerince sıcak asfalt çalışması gerçekleştirildi.
Yapılan alt yapı ve üst yapı çalışmaları ile Şirintepe Mahallesi ve Yunus Emre Kampüsü içerisinde yaşanan su baskınlarının önüne geçileceğini ifade eden ESKİ yetkilileri, kent merkezi ve kırsalda gerekli noktalara yatırımların devam edeceğini belirttiler.

2.869 okunma

Yorum Yap

9 Ocak 2020 Perşembe

Pazara Kar Engeli

9 Ocak 2020 Perşembe

STADYUMDA ÇÖKME TEHLİKESİ

7 Ocak 2020 Salı

Kar Tatili Açıklaması

6 Ocak 2020 Pazartesi

Okullar TATİL EDİLDİ

14 Ağustos 2019 Çarşamba

BİR KÜLÇE ALTIN, BİR DAMLA SÖZ…

3 Ağustos 2019 Cumartesi

BEN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM...

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

28 Ocak 2019 Pazartesi

CENGİZ AKYILDIZ’A AĞIT…

online ziyaretçi: 167
 
yukarı