Yıllar Sonra Anadolu Üniversitesinin Yağmur Suyu Hattı Yenileniyor - Eskişehir Haberler

Yıllar Sonra Anadolu Üniversitesinin Yağmur Suyu Hattı Yenileniyor

Anasayfa / Güncel
Yıllar Sonra Anadolu Üniversitesinin Yağmur Suyu Hattı Yenileniyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi kent merkezi ve kırsal ilçelerde sorumluluk alanında bulunan alanlarda alt yapı ve üst yapı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Son olarak ESKİ tarafından Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü içerisinde gerçekleştirilen yağmur suyu hattı yenileme çalışmalarının ardından, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından çalışması tamamlanan alanlar sıcak asfalt ile kapatılıyor.

Yaptığı yatırımlar ile Eskişehir genelinde alt yapı yenileme çalışmalarını sürdüren ESKİ, son olarak Anadolu Üniversitesi içerisinde şiddetli yağışlarda meydana gelen su baskınlarının önüne geçebilmek için Yunus Emre Kampüsü’nün yağmur suyu hattını yeniledi. Karsak Sokak’tan başlayan ve kampüs içerisinden Asilzade Sokağa devam eden yeni hat, Gümüştan Sokak’taki mevcut hat ile birleştirildi. 1000’lik ebatlarda boruların döşendiği kampüs içerisinde çalışmaların tamamlandığı alanlarda da öğrencilerin zorluk yaşamaması için Büyükşehir Belediyesi ekiplerince sıcak asfalt çalışması gerçekleştirildi.
Yapılan alt yapı ve üst yapı çalışmaları ile Şirintepe Mahallesi ve Yunus Emre Kampüsü içerisinde yaşanan su baskınlarının önüne geçileceğini ifade eden ESKİ yetkilileri, kent merkezi ve kırsalda gerekli noktalara yatırımların devam edeceğini belirttiler.

3.183 okunma

Yorum Yap

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

20 Nisan 2020 Pazartesi

Burası MALIÇ, SÜLELER...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

24 Mart 2020 Salı

MUAMMER KARAMAN KONUŞUYOR!

9 Mart 2020 Pazartesi

8 MART İŞİN PROTOKOLÜ...

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

14 Ağustos 2019 Çarşamba

BİR KÜLÇE ALTIN, BİR DAMLA SÖZ…

online ziyaretçi: 1039
 
yukarı