30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. Yılı Coşkuyla Kutlandı - Eskişehir Haberler

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. Yılı Coşkuyla Kutlandı

Anasayfa / Güncel

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yılı düzenlenen törenlerle kutlandı.

Tüm yurtta olduğu gibi Eskişehir’de de vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleşen kutlama törenleri Saat: 09.00’ da Vilayet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından “Çelenk Sunma Töreni” sona erdi.

Ardından program; Vali Özdemir Çakacak, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Hava Orgeneral Atilla Gülan ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in Valilik Makamı’nda tebrikleri kabul etmesiyle devam etti. Tebriklerin kabulünden sonra protokol üyeleri Atatürk Bulvarında düzenlenen resmigeçit tören alanına geçti.

Resmi Geçit Töreni; Vali Özdemir Çakacak, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Hava Orgeneral Atilla Gülan ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in törene iştirak eden birlikleri ve halkın bayramını kutlamasıyla başladı.

İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri adına günün anlamını belirten konuşmayı yapan Hv. Plt. Yzb. Ömer Aksöz, “ Türk tarihine altın harflerle yazılan 30 Ağustos Zaferi, tarihin her döneminde hür yaşamış olan yüce Türk ulusunun, Ulu Önderin etrafında kenetlendiği, milli birlik ve beraberlik ruhu içerisinde ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ parolasıyla sürdürdüğü bir bağımsızlık mücadelesidir. ” dedi.

Daha sonra Edebali Anadolu Lisesi öğrencisi Aleyna Aksoy  “30 Ağustos” adlı şiiri okudu. Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Avukat Mail Büyükerman İlkokulu ve Milli Zafer İlkokulu halk oyunları ekibinin gösterilerinden sonra tören programı “Resmi Geçit Töreni” ile sona erdi.

Törenin ardından Eskişehir’in yerel televizyonu ES Tv’nin canlı yayın programına katılan Vali Çakacak, “Ağustos ayı Milletimiz için bir zafer ayıdır. 26 Ağustos 1071 yılında Malazgirt Meydan Muhaberesi ile Anadolu Türk yurdu haline gelmiştir. 1. Dünya Savaşında ülkemizi işgal eden düşmanlara karşı yine bir 26 Ağustos tarihinde başlatılan Büyük taarruzun 30 Ağustos tarihinde zaferle taçlandırılmasıyla Anadolu’nun ebediyete kadar Türk yurdu olarak kalacağı bir kez daha tüm dünyaya ilan edilmiştir.” dedi.

Bu anlamlı gün vesilesiyle, başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve kahraman silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anan Vali Çakacak, “Eskişehirli hemşerilerimin, aziz milletimizin ve kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” şeklinde konuştu.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama törenlerine; Vali Özdemir Çakacak ve eşi Hanımefendi Kevser Çakacak, Eskişehir Milletvekilleri Harun Karacan, Emine Nur Günay, Jale Nur Süllü, Utku Çakırözer, Metin Nurullah Sazak ve Arslan Kabukçuoğlu, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Hava Orgeneral Atilla Gülan, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, vali yardımcıları, kaymakamlar, askeri erkan, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 


 

2.292 okunma

Yorum Yap

24 Ağustos 2019 Cumartesi

Gürültü Eylem Planı Hazırlanıyor

22 Ağustos 2019 Perşembe

Otogarda kırsal isyanı

18 Ağustos 2019 Pazar

Herkes bunu merak ediyor

17 Ağustos 2019 Cumartesi

Bölgemizde Kuvvetli Yağış Bekleniyor!

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

1 Nisan 2019 Pazartesi

METRİSTEPE - BU VATAN KİMİN?

22 Şubat 2019 Cuma

TÜKETİRKEN TÜKENENLER...

20 Ocak 2019 Pazar

KARA OCAK / KARA YANVAR…

20 Aralık 2018 Perşembe

AŞKIN LİSANINDA YÜZDÜ YUNUSLAR

17 Eylül 2018 Pazartesi

BAKKAL DEFTERİ…

online ziyaretçi: 259
 
yukarı