‘BÜYÜKŞEHİR NEDENİYLE GECİKİYOR’ - Eskişehir Haberler

‘BÜYÜKŞEHİR NEDENİYLE GECİKİYOR’

Anasayfa / Güncel

ESSAN Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinin mali olağan genel kurulunda konuşan Tornacılar ve Oto Tamirciler Odası Başkanı ve Kooperatif Başkanı Adnan Karamanlı, “Sultandere’deki bin 100 adet yeni işyeri inşaatında yaşanan gecikmenin sebebi Büyükşehir Belediyesi. Şimdi 4 Temmuz’da Bakanlıkla görüşeceğiz ve izni inşallah Bakanlık’tan alacağız” dedi

Bircan Deniz Savcı - Eskişehir Tornacılar ve Oto Tamirciler Odası bünyesinde yer alan ESSAN Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinin mali olağan genel kurulu  gerçekleştirildi. Oda’nın düğün salonunda gerçekleştirilen seçimsiz mali genel kurulda kooperatifin faaliyet raporları hakkında üyelere bilgi verildi. Sultandere mevkisinde yapımı devam eden bin 100 adet yeni işyeri inşaatında yaşanan gecikmenin belediyelerden kaynaklandığını söyleyen Tornacılar ve Oto Tamirciler Odası Başkanı ve Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Karamanlı, işyeri sahibi olma hayali kuran esnafın özellikle Büyükşehir Belediyesi tarafından mağdur edildiğini savundu.

“ESNAF KENDİ DÜKKÂNINI YAPIYOR”
Karamanlı, “Yaklaşık 2,5 yıldır yaşanan gecikmenin sebebi Büyükşehir Belediyesi’dir. Belediyeye defalarca başvuru yaptık ama ruhsat alamadık. Esnaf kendi dükkanını yapıyor. Belediyelerin tek kuruş bir katkısı yok. Küçük esnaf zor şartlar altında dükkan sahibi olmaya çalışıyor.400 bin metrekarelik bir alanı kapsayan küçük sanayi sitesi projesini meclisten geçirdik. Her nedense  belediye yapı izin belgesini vermeye yanaşmıyor” dedi.

“4 TEMMUZ’DA BAKANLIĞA ÇAĞRILDIK”
Karamanlı ayrıca, “Burası birinci derecede değil ikinci, üçüncü derecede bir tarım alanı. Yapı izni için hazırladığımız dosya Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in önünde, gündeme alıp havale etmiyor.Yaşadığımız sorunu eski  bakanımız, milletvekilimiz Nabi Avcı’ya da aktardık. Sayesinde konu bakanlığa taşındı. 4 Temmuz günü Bakanlığa çağrıldık ve yapı izin belgesini alıp hayırlısıyla geri döneceğiz. Ortaklarımız ile birlikte bu müjdeli haberi paylaşacağız. Artık belediye devre dışı bırakıldı. Başlattığımız haklı mücadelenin karşılığını alabilmek için Ankara’da olacağız. Başka şehirlerde bu tür esnaf yararına yapılan projeler belediye başkanları sahip çıkıyor ve destek sağlıyor. Bizde ise tam aksi yaşanıyor. Bakanlıktan alacağımız izin sayesinde 3 ay içerisinde ruhsatı da almış olacağız” dedi.

2eylul.com.tr

1.718 okunma

Yorum Yap

14 Ağustos 2019 Çarşamba

BİR KÜLÇE ALTIN, BİR DAMLA SÖZ…

3 Ağustos 2019 Cumartesi

BEN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM...

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

28 Ocak 2019 Pazartesi

CENGİZ AKYILDIZ’A AĞIT…

20 Ocak 2019 Pazar

KARA OCAK / KARA YANVAR…

online ziyaretçi: 410
 
yukarı