Her Zamanki Gibi: YİNE SADECE LAF - Eskişehir Haberler

Her Zamanki Gibi: YİNE SADECE LAF

Anasayfa / Güncel

Eskişehir’de yeniden gündeme oturan Volkan Doğan’ın Alparslan Türkeş Millet Bahçesi projesi ile ilgili, Kazım Kurt’un projeyi yapmak değil de, TOKİ’yi test etmek istediği bir kez daha ortaya çıktı. Kurt, mecliste uzatılan destek eline de yine somut bir karşılık sunmadı, TOKİ’yi suçlayıp durdu

KURT GÜNDEME GETİRMİŞTİ
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Cumhur İttifakı adayı Volkan Doğan’ın Alparslan Türkeş Millet Bahçesi projesini yapmak istediğini, ama TOKİ’nin reddettiğini ileri sürmüştü. Volkan Doğan da, söz konusu alanın büyük çoğunluğunun zaten yeşil alan ve belediyede olduğunu belirterek, olumlu yanıt vermişti.

“50 DÖNÜM SİZDE, BUYRUN YAPIN”
Önceki gün Odunpazarı Belediye Meclisi’nde AK Parti Grup Başkanvekili Murat Özcan, Doğan’ın açıklamasını da hatırlatıp, “70 dönüm alanın 50 dönümü zaten Odunpazarı Belediyesi’ne yeşil alan ve park olarak tahsis edilmiş. 50 dönümlük yeri Alparslan Türkeş Millet Bahçesi yapacaksanız, buyurun yapın. Yapacaksanız konuşalım” dedi.

YİNE ŞİKAYETLERLE GEÇİŞTİRDİ
Ancak Kazım Kurt, cevabında, söz konusu alanın 50 dönümlük bölümünden hiç bahsetmeden, Gündoğdu ve Karapınar projeleri gibi projelerden bahsedip, yine TOKİ’yi suçladı. Projeyi kendisi gündeme getiren Kazım Kurt’un şimdi somut adım atmaması ve yine şikayetlerle geçiştirmesi dikkat çekti.

Doğan olumlu yanıt vermişti

DOĞAN DA KURT’A SESLENMİŞTİ
Alparslan Türkeş Millet Bahçesi, Cumhur İttifakı Odunpazarı Belediye Başkan adayı Volkan Doğan’ın projelerinden biriydi. Kurt gündeme getirince, Doğan, gazeteci Arif Anbar’a yaptığı açıklamada, olumlu yanıt vermiş, “Samimi ise destek oluruz” demişti.

“KAZMA KÜREĞİ ALMAYA HAZIRIM”
Volkan Doğan, “Bu alanın sadece yüzde 10’luk bölümü yeşil alan değildir. Eğer yapmakta samimi ise destek veririm. Bu projemizin hayata geçmesi için elime kazma-kürek almaya da hazır olduğumu belirtirim” demişti.

Siyasete alet etmeyin

AK Partili Murat Özcan, belediye meclisinde ayrıca Kazım Kurt’a, “Başbuğ Türkeş gibi insanlar sadece parti liderleri değil, bir hareket liderleridir. Bu liderlerin siyasette malzeme olarak kullanılması hoş değil. Yapacaksanız konuşalım, yapmayacaksanız konuşmayalım” diye konuştu.

Murat Atikel – Cumhur İttifakı Odunpazarı Belediye Başkan adayı Volkan Doğan’ın, seçimden önce açıkladığı Alparslan Türkeş Millet Bahçesi projesi bir süredir yine Eskişehir gündeminde konuşuluyor. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un, Volkan Doğan’ın “Alparslan Türkeş Millet Bahçesi” projesini yapmak için TOKİ’ye başvurduklarını, ama ret cevabı aldıklarını söylemesi sonrasında Volkan Doğan da bir açıklamada bulunmuştu. 

VOLKAN DOĞAN’DAN DESTEK GELMİŞTİ
Volkan Doğan, gazeteci Arif Anbar’a yaptığı açıklamada, “Kendisinin açıklamalarından konunun tam olarak hakimi olmadığını anlıyorum ve ayrıca anlaşılıyor ki asıl amacı, projeyi hayata geçirmek değil TOKİ’yi test etmek. TOKİ ile aralarında nasıl bir yazışma olduğunu bilmiyorum, ancak bazı eksik ya da tamamen yanlış bilgilerin ortada dolaştığını görüyorum. Bahsettiğimiz alanın, ekteki belgelerde görülecektir, sadece yüzde 10’luk bölümü yeşil alan değildir ve kazansaydık burayı başka bir alanla değiştirerek, ‘Alparslan Türkeş Millet Bahçesi ve Türk Dünyası Müzesi’ Projemizi bu düşüncelerle hayata geçirecektik” demiş ve eğer Kazım kurt samimi ise elinden gelen desteği de vermeye hazır olduğunu ifade etmişti.

50 DÖNÜMÜ ZATEN ODUNPAZARI BELEDİYESİ’NDE
Söz konusu yaklaşık 70 dönümlük alanın, 50 dönümünün de zaten Odunpazarı Belediyesi’ne yeşil alan ve park alanı olarak tahsisli olduğu ortaya çıkmıştı.

“50 DÖNÜMÜ  BELEDİYEDE, BUYURUN YAPIN”
Önceki gün gerçekleşen Odunpazarı Belediye Meclisi’nde AK Parti Grup Başkanvekili Murat Özcan, Volkan Doğan’ın açıklamalarını da hatırlatarak konuyu yeniden gündeme getirdi ve Kazım Kurt’a,  “’Bana vermediler’ dediğiniz 70 dönümlük yerin 50 dönüm yeri Odunpazarı Belediyesi Park ve Bahçeler'e tahsislidir. 50 dönümlük yeri Alparslan Türkeş Millet Bahçesi yapacaksanız, buyurun yapın. Şunu da belirteyim ki... Necmettin Erbakan gibi, İsmet İnönü gibi, Başbuğ Türkeş gibi insanlar sadece parti liderleri değil, bir hareket liderleridir. Dolayısıyla da bu hareket liderlerinin çok da fazla siyasette malzeme olarak kullanılmasını hoş karşılamıyoruz. Dolayısıyla yapacaksanız konuşalım, yapmayacaksanız konuşmayalım sayın başkan. Biz size bir el uzatıyoruz, uzattığımız el beraber çalışma elidir. İyi niyetimizi her zaman göstermeye hazırız. Aynı iyi niyetin karşı taraftan da gösterilmesi konusunda hassasiyet gösteriyoruz” dedi.

KURT’TAN YİNE SOMUT ADIM YOK
Kazım Kurt ise konuşmasında, söz konusu 70 dönümün 50 dönümlük yerinin zaten Odunpazarı Belediyesi’ne tahsisli olmasına hiç değinmeyerek, Gündoğdu, Karapınar 2. Etap gibi projelerle ilgili yine TOKİ’yi suçlamaya devam etti. Kazım Kurt, “Açmaza ve çözümsüz bir hale geldik. Odunpazarı merkezdeki sınırları içinde Gündoğdu, Sanayi, Kurtuluş, Arifiye ve Karapınar 2. etabı, tamamen kilitlenmiş durumdadır. Bunların bir an önce dönüşmesi, çözüme kavuşması lazım. Aksi takdirde Odunpazarı'nda hiçbir şey değişmez, hiçbir şey gelişmez” diyerek TOKİ’yi suçlarken, Murat Özcan’ın çözüm yönünde adım atan sözlerine somut bir karşılık vermemesi dikkat çekti.

Volkan Doğan olumlu yanıt vermişti 

Kazım Kurt’un açıklamasına Volkan Doğan’dan olumlu yanıt gelmişti, ama Kazım Kurt yine TOKİ’yi suçlamakla yetindi. Doğan ne demişti

Cumhur İttifakı Odunpazarı Belediye Başkan adayı Volkan Doğan, Kazım Kurt’un “Alparslan Türkeş Millet Bahçesi’ni yapmak istedik, TOKİ izin vermedi” açıklaması sonrasında gazeteci Arif Anbar’a bir açıklama yapmıştı. Doğan açıklamasında, “İyisi ile kötüsü ile bir seçim sürecini beraberce yaşadık. Gerek seçimden önce ve gerekse seçimin ardından, Ankara ve İstanbul gibi şehirlerde, adayların, söylediklerim ile projelerimi sahiplenmesi beni mutlu etti. Hele, seçimdeki rakibim Sayın Kazım Kurt’un, seçimin hemen ardından, seçimden önce eleştirdiği projelerimi bir bir hayata geçirmek için harekete geçmesi, beni ziyadesiyle mutlu ediyor. Yazınızda yaptığınız çağrının da beni yine heyecanlandırdığını ve mutlu ettiğini de ayrıca belirtmeliyim. Evet, sizin de söylediğiniz gibi, biz siyasetçilerin projelerini, hayata geçmesi ve halkın hizmetine sunulması için hazırlaması gerekiyor. Birkaç kez, ben de projelerimin hayata geçmesi için elimden geleni yapacağımı dile getirmiştim… Mevzu bahis ‘Alparslan Türkeş Millet Bahçesi’ projemiz ise, sadece bir bulvar ya da kavşağa, merhum Türk büyüğü Alparslan Türkeş’in isminin verilmesi durumu değildir.
Buradan hareketle sevinerek öğrendim ki, Sayın Kurt da işin sadece ‘isim’ kısmıyla ilgilenmiyor ve projemizin bütününü sahipleniyor. Yalnız kendisinin açıklamalarından konunun tam olarak hakimi olmadığını anlıyorum ve ayrıca anlaşılıyor ki asıl amacı, projeyi hayata geçirmek değil TOKİ’yi test etmek. TOKİ ile aralarında nasıl bir yazışma olduğunu bilmiyorum, ancak bazı eksik ya da tamamen yanlış bilgilerin ortada dolaştığını görüyorum. Bahsettiğimiz alanın, ekteki belgelerde görülecektir, sadece yüzde 10’luk bölümü yeşil alan değildir ve kazansaydık burayı başka bir alanla değiştirerek, ‘Alparslan Türkeş Millet Bahçesi ve Türk Dünyası Müzesi’ Projemizi bu düşüncelerle hayata geçirecektik” demişti.

“SAMİMİ İSE, ELİMİZDEN GELENİ YAPARIZ”
Doğan ayrıca, “Şimdi işbaşında Sayın Kazım Kurt var. Kendisi TOKİ’yi test etmek yerine bu projeyi hayata geçirmeyi samimi olarak istiyorsa büyük mutluluk duyar; elimden gelen her şeyi yapmaya hazır olduğumu bildirmek ve hatta; şu günlerde ‘kendisini desteklemeyen memurların görev yerlerinin değiştiği’ konuşuluyor, ben bu projemizin hayata geçmesi için elime kazma-kürek almaya da hazır olduğumu beyan etmek isterim. Sadece bu projemiz için değil, daha önce hayata geçirmek için çalışma başlattığımız diğer projelerimiz konusunda da aynı hassasiyeti göstereceğimden kimsenin kuşkusu olmasın. Sayın Kazım Kurt, ‘Asfalt paralarının iade edilmesi’ konusunda da adım atmak isterse kendisine, vatandaştan haksız alınan paraların hangi yöntemle iade edilebileceğini de anlatabilirim. Bir telefon kadar uzaktayım” demişti.

 

2eylul.com.tr

2.456 okunma

Yorum Yap

9 Ocak 2020 Perşembe

Pazara Kar Engeli

9 Ocak 2020 Perşembe

STADYUMDA ÇÖKME TEHLİKESİ

7 Ocak 2020 Salı

Kar Tatili Açıklaması

6 Ocak 2020 Pazartesi

Okullar TATİL EDİLDİ

14 Ağustos 2019 Çarşamba

BİR KÜLÇE ALTIN, BİR DAMLA SÖZ…

3 Ağustos 2019 Cumartesi

BEN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM...

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

28 Ocak 2019 Pazartesi

CENGİZ AKYILDIZ’A AĞIT…

online ziyaretçi: 400
 
yukarı