TOKİ konutlarında Eskart dolum makinesi sorunu - Eskişehir Haberler

TOKİ konutlarında Eskart dolum makinesi sorunu

Anasayfa / Güncel

Eskişehir’deki su ve Eskart dolum noktaları ile ilgili vatandaşlardan zaman zaman şikayetler alıyorum. Bunları elimden geldiğince değerlendirip yetkilileri konuyla ilgilenmesi için teşvik etmeye çalışıyorum. Yine benzer bir konu var.

Vatandaş, TOKİ konutlarında bulunan Eskart dolum noktasındaki makinenin çalışmadığını fark etmiş. Makineye bakılırsa, ekranı yok. Ekranı bir şekilde sökülmüş. Sorun net olarak anlatılmamış ama çalışmadığı ve çalışamayacağı açık bir şekilde görülüyor. Vatandaş yüklediği fotoğrafa, “Eskartımı yüklemek için gittim bu manzarayla karşılaştım. TOKİ’ye hizmet etmek belediye için ne kadar ayıp bir şey” demiş. Konuyu biraz siyasi olarak algılamış sanırım. Öyle de yorumda bulunmuş. Haklılık payı olup olmadığını elbette belediyenin tavrı belirleyecektir. Konuyla ilgili yapılan yorumlarda da benzer şeyler söylenmiş. Kimileri böylesi bir şey yapılmasına şaşırmadıklarını söylemiş.

Bir vatandaş ise uzunca bir yorumda bulunmuş. Tepkisini dile getirmiş. Bu tür olaylarla farklı alanlarda karşılaştıklarını belirtmiş. Vatandaş, “Konu ne anlatalım. Biz TOKİ sakinleri olarak bize 2. sınıf insan muamelesi yaşatılıyor. Ulaşımdan yollara kadar bir çok sıkıntı mevcut. Diyeceksiniz muhtar var evet onlar da bir şeyler yapmak için uğraşıyorlar. Dünkü olay gerçekten ayıp bir şey. Bunu neden yaptılar. Ben şimdi otobüse binemeyeceğim. Çünkü kavga edeceğim işime geç kalacağım. Her zaman dediğimiz gibi merkeze değil her yere hizmet. Bu arada Bunun CHP ile ne alakası var demişler. Belediye hangi parti de sorarım. Bu konuyla ilgili üst makamlara başvurumu yaptım” demiş.

Mehmet Önel
2eylul.com.tr

1.945 okunma

Yorum Yap

14 Ağustos 2019 Çarşamba

BİR KÜLÇE ALTIN, BİR DAMLA SÖZ…

3 Ağustos 2019 Cumartesi

BEN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM...

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

28 Ocak 2019 Pazartesi

CENGİZ AKYILDIZ’A AĞIT…

20 Ocak 2019 Pazar

KARA OCAK / KARA YANVAR…

online ziyaretçi: 300
 
yukarı