İnönü’de Ramazan Ayı ve Bayram Dolu Dolu Geçti - Eskişehir Haberler

İnönü’de Ramazan Ayı ve Bayram Dolu Dolu Geçti

Anasayfa / Güncel

İnönü coşkulu, neşe içerisinde dolu dolu Ramazan ayı ve Ramazan Bayramı geçirdi.

Eskişehir İnönü Belediyesi Ramazan ayı boyunca gerçekleştirdiği Gönül Sofraları iftarı ve Ramazan Ayı sonunda çocuk eğlence programları ile ilçe halkına unutulmaz bir ramazan ayı yaşattı. Belediye tarafından her mahallede kurulan ve son olarak merkezde gerçekleştirilen gönül sofrası iftar programlarında ilçe sakinleri ile bir araya gelinirken ramazan ayının sonunda Oklubalı ve merkez Çocuklarımızla Ramazana veda Bayrama Merhaba eğlence programı ile ilçede bulunan çocuklara unutulmaz bir gece yaşatan İnönü Belediyesi düzenlediği eğlence programları ile unutulmuş topaç çevirme ve ceviz oyununu canlandırarak gelecek nesillere aktardı. Arife günü İftardan sonra başlayan ve geç saatlere kadar devam eden çocuklarımızla bayrama veda ramazana merhaba etkinliğinde İnönü Belediye başkanı Kadir Bozkurt, miniklere karne hediyesi ve bayram tadında geçen etkinlikte, dondurma, şeker, gofret, patlamış mısır ve Osmanlı macunu ikram etti. Bozkurt, çocukların gözlerinden öperek Ramazan Bayramlarını kutladı ve nice bayramlara erişme temennisinde bulundu.

Kapalı Pazaryerinde gerçekleştirilen etkinlikte; çocuklar Hacivat-Karagöz, orta oyunu gösterilerini izleyerek birbirinden eğlenceli yarışmalara katıldılar. Çocuklar eğlencelerine daha sonra kendileri için kurulan oyun parkında doyasıya oynayarak, kendilerine ikram edilen pamuk şeker patlamış mısır ve Osmanlı macunu eşliğinde sahne alan palyaçolar ile eğlenceli saatler yaşadılar.

Ramazan Bayramının ilk gününde ise Sultan Alaaddin Camiinde bayramlaşma programı gerçekleştirildi. Burada İnönü Belediye başkanı Kadir Bozkurt ve kurum amirleri bayram namazı sonrası vatandaşlarla bayramlaştı. Bayramlaşma sonrası çeşitli kurumlar ve şehit aileleri gezilerek bayramlaşma programı tamamlandı.

 

1.753 okunma

Yorum Yap

17 Haziran 2019 Pazartesi

Yağışlarla çukurlar da büyüyor

17 Haziran 2019 Pazartesi

Her Zamanki Gibi: YİNE SADECE LAF

10 Haziran 2019 Pazartesi

Vali Çakacak’ın Acı Günü

10 Haziran 2019 Pazartesi

Bu yol ne zaman düzeltilecek?

3 Haziran 2019 Pazartesi

Hatalı araç parkı gerginliği

3 Haziran 2019 Pazartesi

BU KAÇINCI: Bu yol yapılmadıkca!..

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

28 Ocak 2019 Pazartesi

CENGİZ AKYILDIZ’A AĞIT…

20 Ocak 2019 Pazar

KARA OCAK / KARA YANVAR…

17 Eylül 2018 Pazartesi

BAKKAL DEFTERİ…

31 Ağustos 2018 Cuma

17 DEĞİL 36 TÜRK DEVLETİ VAR…

16 Ağustos 2018 Perşembe

ÇAY MI GAZOZ MU?

16 Ağustos 2018 Perşembe

YOLU NEDEN UZATTIK BABA?

12 Ağustos 2018 Pazar

NUH’UN GEMİSİDİR TÜRKİYE...

12 Ağustos 2018 Pazar

NUH’UN GEMİSİDİR TÜRKİYE...

online ziyaretçi: 377
 
yukarı