İnönü’de Ramazan Ayı ve Bayram Dolu Dolu Geçti - Eskişehir Haberler

İnönü’de Ramazan Ayı ve Bayram Dolu Dolu Geçti

Anasayfa / Güncel

İnönü coşkulu, neşe içerisinde dolu dolu Ramazan ayı ve Ramazan Bayramı geçirdi.

Eskişehir İnönü Belediyesi Ramazan ayı boyunca gerçekleştirdiği Gönül Sofraları iftarı ve Ramazan Ayı sonunda çocuk eğlence programları ile ilçe halkına unutulmaz bir ramazan ayı yaşattı. Belediye tarafından her mahallede kurulan ve son olarak merkezde gerçekleştirilen gönül sofrası iftar programlarında ilçe sakinleri ile bir araya gelinirken ramazan ayının sonunda Oklubalı ve merkez Çocuklarımızla Ramazana veda Bayrama Merhaba eğlence programı ile ilçede bulunan çocuklara unutulmaz bir gece yaşatan İnönü Belediyesi düzenlediği eğlence programları ile unutulmuş topaç çevirme ve ceviz oyununu canlandırarak gelecek nesillere aktardı. Arife günü İftardan sonra başlayan ve geç saatlere kadar devam eden çocuklarımızla bayrama veda ramazana merhaba etkinliğinde İnönü Belediye başkanı Kadir Bozkurt, miniklere karne hediyesi ve bayram tadında geçen etkinlikte, dondurma, şeker, gofret, patlamış mısır ve Osmanlı macunu ikram etti. Bozkurt, çocukların gözlerinden öperek Ramazan Bayramlarını kutladı ve nice bayramlara erişme temennisinde bulundu.

Kapalı Pazaryerinde gerçekleştirilen etkinlikte; çocuklar Hacivat-Karagöz, orta oyunu gösterilerini izleyerek birbirinden eğlenceli yarışmalara katıldılar. Çocuklar eğlencelerine daha sonra kendileri için kurulan oyun parkında doyasıya oynayarak, kendilerine ikram edilen pamuk şeker patlamış mısır ve Osmanlı macunu eşliğinde sahne alan palyaçolar ile eğlenceli saatler yaşadılar.

Ramazan Bayramının ilk gününde ise Sultan Alaaddin Camiinde bayramlaşma programı gerçekleştirildi. Burada İnönü Belediye başkanı Kadir Bozkurt ve kurum amirleri bayram namazı sonrası vatandaşlarla bayramlaştı. Bayramlaşma sonrası çeşitli kurumlar ve şehit aileleri gezilerek bayramlaşma programı tamamlandı.

 

2.102 okunma

Yorum Yap

22 Ağustos 2019 Perşembe

Otogarda kırsal isyanı

14 Ağustos 2019 Çarşamba

BİR KÜLÇE ALTIN, BİR DAMLA SÖZ…

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

1 Nisan 2019 Pazartesi

METRİSTEPE - BU VATAN KİMİN?

22 Şubat 2019 Cuma

TÜKETİRKEN TÜKENENLER...

20 Şubat 2019 Çarşamba

FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU...

online ziyaretçi: 402
 
yukarı