Hatalı araç parkı gerginliği - Eskişehir Haberler

Hatalı araç parkı gerginliği

Anasayfa / Güncel

Eskişehir trafik ve park sorunu büyümeye devam ediyor. En son verilere göre artmaya devam eden araç ramına göre Eskişehir'de 3 kişiden 1 ine otomobil düşüyor. Eksik hizmetlerin yanında birde duyarsızlık eklenince yaşananlar vatandaşları çileden çıkarıyor. Geçtiğimiz günlerde İstanbullu bir konuk Eskişehiri gazeteciler Eskişehire anlatırken öve öve bitirememişler ancak konu trafik konusuna gelince kimse yanıt verememişti. Bir kentin kültürü "Trafik adabı ve kaldırım yüksekliği ile ölçülür" diyen İstanbullu konuk maalesef gazetecilerden beklediği yanıtı alamamıştı. Benzur duyarsızlığı ve trafik kültürümüzdeki sıkıntıları ifade eden bir örnek daha gazete sayfalarında yerini aldı.

Eskişehir’de duyarsız sürücüler tarafından yapılan hatalı parklar yüzünden iki vatandaş arasında gergin anlar yaşandı.

Eskişehir’de park sorunu içinden çıkılmaz bir hal aldı.  Şehrin merkezinde bulunan birçok noktaya gelişi güzel yapılan hatalı parklar yüzünden trafik de olumsuz etkileniyor.  Köprübaşında meydana gelen olayda aracını park edip giden bir vatandaş yüzünden trafik kilitlendi.  Mal indirip bindirmek için sokağı kullanan iki esnaf arasında gergin anlar yaşandı.
Uzun süre tartışan kişileri diğer vatandaşlar sakinleştirirken, yaşanan olay trafik sorununun kent merkezinde geldiği noktayı gösterdi.

Vatandaşlar her gün onlarca kavgaya şahit olduklarını söyleyerek, “Bu konuyla ilgili yetkililer artık bir an önce önlem almalıdır. Hatalı parklar yüzünden hem vatandaşlar hem de esnaf birbirine giriyor” dedi.

istikbalgazetesi.com

1.992 okunma

Yorum Yap

10 Kasım 2019 Pazar

Tehlikeli Provakosyon

9 Kasım 2019 Cumartesi

“Kurtuluş Pazar yeri ne olacak?”

6 Ekim 2019 Pazar

FERHAT, KAYS VE DİĞERLERİ…

14 Ağustos 2019 Çarşamba

BİR KÜLÇE ALTIN, BİR DAMLA SÖZ…

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

1 Nisan 2019 Pazartesi

METRİSTEPE - BU VATAN KİMİN?

22 Şubat 2019 Cuma

TÜKETİRKEN TÜKENENLER...

20 Şubat 2019 Çarşamba

FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU...

online ziyaretçi: 239
 
yukarı