Vali Özdemir Çakacak’ın ‘Kadir Gecesi’ Kutlama Mesajı - Eskişehir Haberler

Vali Özdemir Çakacak’ın ‘Kadir Gecesi’ Kutlama Mesajı

Anasayfa / Güncel

Halkımızın huzur içinde geçirdiği Ramazan ayının bu son günlerinde, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ni idrak etmenin mutluluk ve huzurunu yaşamaktayız.

Kur’an-ı Kerim’in indirildiği, aynı zamanda hatalarımız için tövbe kapılarının sonuna kadar açık olduğu bu mübarek gece kalplerimizin kötülüklerden arınması, gönül dünyalarımızın aydınlanması, manevi huzurumuzun daha da artması için yüce Allah'ın bizlere sunduğu eşsiz fırsatlardan biridir.

Mükâfatların sınırsız olarak verildiği; kalplerin, duygu ve davranışların her türlü kötülükten arındığı, sevginin herkesi kucaklaması için yeni adımlar atma imkânının sunulduğu Kadir Gecesi’nin birlik ve beraberliğimizin pekişmesine vesile olmasını diliyorum.

Bu mübarek gece vesilesiyle, ülkemizde, İslâm aleminde ve tüm dünyada sevginin, hoşgörünün ve huzurun hâkim olması en büyük arzumuzdur.

Mübarek Kadir Gecesi’nde olduğu gibi, yaşanılan bu manevî atmosfer;  yarın da aynı duygularla devam etmeli; geçmişte yaptığımız hata, kusurlarımızın bir daha tekrarlanmamasına gayret gösterilmeli; dargınlık, kırgınlık, kin ve nefretin yerine sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk ve kardeşlik hâkim kılınmalı; yetimlere, kimsesizlere, fakir ve düşkünlere yardımda bulunulmalı; elimiz ve gönlümüz uzanabildiğimiz herkese açılmalı!

Bu duygularla tüm halkımızın Kadir Gecesi’ni kutlar; bu af ve mağfiret gecesinin ülkemize, İslâm âlemine ve bütün insanlığa iyilikler, güzellikler ve hayırlar getirmesini temenni ederim.

1.888 okunma

Yorum Yap

10 Kasım 2019 Pazar

Tehlikeli Provakosyon

9 Kasım 2019 Cumartesi

“Kurtuluş Pazar yeri ne olacak?”

6 Ekim 2019 Pazar

FERHAT, KAYS VE DİĞERLERİ…

14 Ağustos 2019 Çarşamba

BİR KÜLÇE ALTIN, BİR DAMLA SÖZ…

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

1 Nisan 2019 Pazartesi

METRİSTEPE - BU VATAN KİMİN?

22 Şubat 2019 Cuma

TÜKETİRKEN TÜKENENLER...

20 Şubat 2019 Çarşamba

FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU...

online ziyaretçi: 210
 
yukarı