Vatandaşa bir çözüm sunulmalı - Eskişehir Haberler

Vatandaşa bir çözüm sunulmalı

Anasayfa / Güncel

Eskişehir’de tramvay hatları konusunda son yıllarda değişiklikler yaşandı. Önce ring hatları hayatımıza girdi. Sonra şehir hastanesi tramvay yönlendirildi. Gazi Yakup Satar Caddesi’nde de yeni hat çalışmaları da devam ediyor. Eskişehir’de yaşayanlar bilirler tramvay hatları dar bir beton blok ile geliş ve gidiş hatları olarak ikiye ayrılır. Bu beton bloklar arasında da yer yer boşluklar vardır. Bu boşluklardan, engelliler, bisikletler, motosikletler, pazar ya da bebek arabası ile ilerleyen vatandaşlar geçer. Duraklara yakın olan bu boşluklar aslında işlevsel bir mühendislik ayrıntılarıdır. İşte bir vatandaşımız tam da bu boşluklarla ilgili bir şikayette bulunmuş. Emek-71 Evler tramvay hattı üzerinde yer alan bu boşlukların kapatıldığını söyleyen vatandaş, şimdi buralardan nasıl geçeceğiz diye sormuş. Fotoğraflar da paylaşan vatandaş, “Emek-71 Evler tramvay hattında belirli aralıklarda tekerlekli sandalye, çocuk arabası ve pazar arabasının geçmesi için boşluklar vardı. Bu boşluklar bu şekilde sebepsizce kapatılmıştır. Şimdi yetkililere soruyorum. Karşıdan karşıya geçmek için ne yapacağız merak ediyorum” demiş.

Konuyla ilgilenen vatandaşlar da çeşitli yorumlarda bulunmuş. Bir vatandaş, “Bu şehirde vatandaşın işini kolaylaştıran bir hizmet gören var mı?” diye sitemde bulunmuş. Bir başkası da, “O boşluklara heykel bekliyoruz müthiş olur engelliler ve bebek arabaları saygıyla önünden geçer artık heykel candır can” demiş.

Bir başka Eskişehirli de konuya acı ama gerçek bir tespitle yaklaşmış ve “Onların metal olduğu keşfedilsin çalarlar zaten tartışmaya gerek kalmaz” demiş. Diğer bir yorumda da, “O boşluklar zaten insan için değildi. Yapan yağmurda su aşağı aksın diye vardı. Şimdi görevine devam edecek. İnsana olan yararı ortadan kaldırmışlar. Ne diyem teşekkürler belediye. Ertaş’ın başına sonuna heykel de bekliyoruz. Olmuyor böyle canım” eleştirisinde bulunmuş.
Bir başka vatandaş da, “Azcık yağmur yağsa tramvay yoluna doluyor yapılırken millet uyarmış mühendisleri bunlar dinlemedi ilk yağmurda bir gün tramvay çalışmadı aralardan birer bariyer kaldırdılar. Asla bebek arabası engelli düşünülüp yapılmadı” diye sitem etmiş.

Bu boşluklar ne için yapılmıştı bilemiyorum ancak vatandaşın işini kolaylaştırdığı kesin. Şimdi bu boşlukları sebepsiz kapatmak, geçişi engellemek için bir sebep var ise o açıklanmalı ve vatandaşa bir çözüm sunulmalı.

Mehmet Önel
2eylul.com.tr

1.646 okunma

Yorum Yap

29 Haziran 2019 Cumartesi

İl Müftülüğünde Veda Programı

29 Haziran 2019 Cumartesi

GÜNEY KORE’DE TANITIM SEFERBERLİĞİ

19 Haziran 2019 Çarşamba

ÜSTÜ AÇIK DURAKLAR SORUN OLUŞTURUYOR..

19 Haziran 2019 Çarşamba

İNÖNܒDE YAZ TEMİZLİĞİ SÜRÜYOR

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

1 Nisan 2019 Pazartesi

METRİSTEPE - BU VATAN KİMİN?

22 Şubat 2019 Cuma

TÜKETİRKEN TÜKENENLER...

20 Ocak 2019 Pazar

KARA OCAK / KARA YANVAR…

20 Aralık 2018 Perşembe

AŞKIN LİSANINDA YÜZDÜ YUNUSLAR

17 Eylül 2018 Pazartesi

BAKKAL DEFTERİ…

31 Ağustos 2018 Cuma

17 DEĞİL 36 TÜRK DEVLETİ VAR…

16 Ağustos 2018 Perşembe

ÇAY MI GAZOZ MU?

16 Ağustos 2018 Perşembe

YOLU NEDEN UZATTIK BABA?

online ziyaretçi: 155
 
yukarı