O park artık daha güvenli - Eskişehir Haberler

O park artık daha güvenli

Anasayfa / Güncel

Geçtiğimiz hafta “Daha güvenli park için demir korkuluk istiyorlar” başlığıyla kaleme aldığım yazıda Büyükdere Mahallesi’nde yaşayan Eskişehirlilerin bir talebini dile getirmiştim. Yazımda, “Büyükdere Mahallesi Ali Çetinkaya Bulvarının hemen yanında bulunan Hacı Bektaşı Veli Parkı’nda Belediye yetkilileri kısa bir süre önce bir çalışma yapmış. Ekipler dört tarafı açık olan parkın çevresini korkuluk demirleri ile çevirmiş. Ancak oyun gruplarının olduğu yola yakın olan bölüme korkuluk demirleri konulmamış” diye belirtmişti. Okuyucum, “Belediye ekipleri park ile ilgili bir çalışma yaptı. Parkın çevresini demirlerle çevirdiler. Güzel de oldu. Parkın alt tarafındaki çimlerde top oynayan çocukların topları artık yola kolay kolay kaçmıyor. Onlar için çok iyi oldu. Parkın sadece bir yanına demirler konmadı. O da benim söylediğim salıncak ve kaydıraklara yakın olan bölüm. Belediye çalışanları burayı bilerek mi bıraktı. Yoksa çalışma daha sonra tamamlanacak mı bilemiyorum. Ama asıl önemli olan kısım buraydı. Bence bu bölüm de bir an önce çalışma yapılmalı. Demirler buraya da konmalı. Siz de bu konuyu gündeme getirirseniz çok sevinirim” demişti.

Ben de ilgili konuyu gündeme getirmiş, yetkililerin dikkatine sunmuştum. Konuyla ilgili bana tekrar ulaşan okuyucum güzel bir haber verdi. Parkın eksik kalan kısmına da park demirlerinin konulduğunu söyleyen okurum, “İlginize teşekkürler. Siz de konuyu gündeme getirdikten sonra belediye ekipleri geldi. Parkın yola yakın olan kısmına da demir korkuluklar eklendi. Şimdi çocuklarımız daha güvende. Topları da parktan yola kaçmıyor, çocuklarımızın da yola fırlama ihtimali ortadan kalktı. Size ve belediye ekiplerine tekrar teşekkür ederim” demiş.

Böylesi bir çalışmada etkim olduysa ne mutlu bana. Çocuklarımızın güvenliği için toplum olarak el ele vermemiz her zaman en doğrusu olacaktır.

Resim - 28726_1_l.jpg
Resim - 28726_2_l.jpg

Mehmet Önel
2eylul.com.tr

1.784 okunma

Yorum Yap

10 Kasım 2019 Pazar

Tehlikeli Provakosyon

9 Kasım 2019 Cumartesi

“Kurtuluş Pazar yeri ne olacak?”

6 Ekim 2019 Pazar

FERHAT, KAYS VE DİĞERLERİ…

14 Ağustos 2019 Çarşamba

BİR KÜLÇE ALTIN, BİR DAMLA SÖZ…

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

1 Nisan 2019 Pazartesi

METRİSTEPE - BU VATAN KİMİN?

22 Şubat 2019 Cuma

TÜKETİRKEN TÜKENENLER...

20 Şubat 2019 Çarşamba

FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU...

online ziyaretçi: 226
 
yukarı