İNÖNÜ OKULLARIN DA İLGİ ODAĞI - Eskişehir Haberler

İNÖNÜ OKULLARIN DA İLGİ ODAĞI

Anasayfa / Güncel

Eskişehir İnönü İlçesinde bulunan tarihi, turistik, doğal ve sportif alanlar Eskişehir'deki okulların dikkatini çekmeye devam ediyor.

Eskişehir merkezinde eğitim veren okullar ve sivil toplum kuruluşları tarafından gezilecek yerler arasında sıkça tercih edilen İnönü, bu kez Özel Çağdaş İlkokulu 4. sınıf öğrenci ve öğretmenlerinden oluşan 80 kişilik bir grup tarafından ziyaret edildi.

İki otobüsle İnönü'ye gelen Özel Çağdaş İlkokulu kafilesindeki öğrenci ve öğretmenler, 1. ve 2. İnönü Savaşları'nda Batı Cephesi Kumandanı İsmet Paşa tarafından karargah olarak kullanılan, daha sonra İnönü Belediyesi tarafından müzeye çevrilen İnönü Savaşları Karargah Müzesi'ni gezdiler.  Burada öğretmenlerinden ve rehberlerden savaşlar hakkında bilgi alan öğrenciler daha sonra Cumhuriyet Meydanı'na yönlendirildiler. Meydandaki Türkiye haritası üzerinde de Kurtuluş Savaşı'nda büyük zaferler kazanan Batı Cephesi'yle ilgili bilgiler alan Özel Çağdaş İlkokulu öğrencileri, gezilerini THK İnönü Havacılık Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nü ziyaret ederek tamamladılar. Öğrenciler İnönü'de ziyaret ettikleri yerlerle ilgili olarak "İnönü sadece bizim gibi öğrencilerin değil, küçük-büyük herkesin ziyaret etmesi gereken bir yer. Burada tarih var, doğal güzellikler var, turistik alanlar var. Çok güzel bir gün geçirdik, yeni yeni bilgiler edindik. İyi ki, buraya getirilmişiz" diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler.

 

2.551 okunma

Yorum Yap

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

1 Nisan 2019 Pazartesi

METRİSTEPE - BU VATAN KİMİN?

22 Şubat 2019 Cuma

TÜKETİRKEN TÜKENENLER...

20 Şubat 2019 Çarşamba

FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU...

online ziyaretçi: 381
 
yukarı